Читателски коментари от saty

Кери от Стивън Кинг

saty (6 ноември 2009 в 00:54)

Да, не е ужаси точно; въобще в по-ранните произведения на Стивън Кинг не ужасът е основният пилон на историята. Много повече акцентира в/у човека и обществото, а другото е по-скоро като фон. Така мисля.

@кари: :) Интересно би било да се запознаем.

Понякога те се завръщат от Стивън Кинг

saty (4 ноември 2009 в 05:15), оценка: 6 от 6

Абе умее го тоя човек — дори ако технически или философски не е точно по твоите разбирания, пак ти харесва.

Камионите от Стивън Кинг

saty (4 ноември 2009 в 04:17), оценка: 6 от 6

Технизираният вариант на „Птиците“, нали:)?

Картините, които си представя накрая, са много образни наистина.

Сражение от Стивън Кинг

saty (4 ноември 2009 в 03:25), оценка: 6 от 6

Страхотно си е разказчето, дума да няма, и не знам защо такива ниски оценки му дават тия няколко човека преди мен.

Нощен прибой от Стивън Кинг

saty (2 ноември 2009 в 21:39)

То и заради грипа е актуално. И си е ясно — дребните камъчета, за които колата уж е твърде модерна.

Дружество „Отказване с гаранция“ от Стивън Кинг

saty (2 ноември 2009 в 21:07), оценка: 6 от 6

Едно от най-любимите ми неща изобщо.

На Оуън от Стивън Кинг

saty (2 ноември 2009 в 14:21), оценка: 6 от 6

Бе как бе, мила, много си е добре даже! Дори да не съм сигурна, че му разбирам смисъла точно по начина, по който е заложен, пак ми харесва. Мисля да го видя в оригинал, интересно ми е.

Парфюмът от Патрик Зюскинд

saty (30 октомври 2009 в 03:45)

Съжалявам, хора, страхотно разочарование се оказа за мен. С големи очаквания подходих, бях чула похвали уж от разбирачи. Не ми хареса още от самото начало. И не самата история — тя би могла да бъде много добра. Но отношението на автора към героите… под всяква критика. Никаква светлинка нийде у никого. Ако е искал да бъде „натуралистичен“, не е това начинът. Да описваш героите си грозни отвътре и отвън ОТ САМОСЕБЕ СИ, за мен е 1 от най-тъпите неща. Завладяващ стил? На 1 дъх? Ами… предполагам, въпрос на вкус. За мен е адски слабо произведение във всичко освен в самата история.

Кентървилският призрак от Оскар Уайлд

saty (28 октомври 2009 в 01:33)

Що да е блудкав де. Това не е тежко произведение по принцип, а че е вкарана малко красота и светлина в противовес на здравия разум (в чиято гола форма винаги участват студенина и тесногръдие, за жалост) — какво пък, на мен ми харесва.

Преданият приятел от Оскар Уайлд

saty (20 октомври 2009 в 05:27), оценка: 6 от 6

Много си я обичам тая приказка и винаги ми се дощява да хвана мелничаря и да го пердаша толкова, че да не може да се вдигне. А, и да му отнема без всяко забавяне сина. Може и да се спаси детето, ако се изведе от вредната атмосфера навреме.

Познавам лично такъв тип хора, макар и не от съвсем близо. Но едно е сигурно — няма паразит без гостоприемник. Психика се напасва с психика и само в комбинация се случват нещата.

И най-често хората, които не посмяват да поискат нищо за себе си, наистина са обречени.

Портретът на Дориан Грей от Оскар Уайлд

saty (20 октомври 2009 в 05:17)

:)Лорд Хенри тук е геният на злото. Внесен е за да покаже нещата не такива, каквито са, а такива, каквито в крайна сметка е погрешно да бъдат; и това точно показва Оскар Уайлд независимо от целия „цинизъм“, в който го набеждават и който е може би просто по-немирната форма на неговото остроумие.

Рожденият ден на инфантата от Оскар Уайлд

saty (20 октомври 2009 в 05:10), оценка: 6 от 6

Има връзка м/у произведенията „за деца“ на Оскар Уайлд и на Х.Кр.Андерсен. Тази приказка например за мен е 1 по-нещастлив (и вероятно по-реален) вариант на „Грозното патенце“. Но паралелът се вижда и в останалите приказки. По принцип при Андерсен тъгата изглежда по-нежно някакси, но иначе и 2мата са майстори на тъгата, която докосва (защото знайни са и мнозина, дето я използват самоцелно и неграмотно).

Страст към пейзажите от Константин Тилев

saty (23 юни 2009 в 05:43), оценка: 6 от 6

Браво бе:)! Харесва ми. На фона на всичко около трафика на хора, нелегалната работа в чужбина и подобните им, може да се каже, че разказът съчетава съвремие и бъдеще.

Времето не е пари от Николай Близнаков

saty (23 юни 2009 в 05:40), оценка: 6 от 6

А на мен изобщо не ми се струва толкова абсурдна идея, м/у другото… Наистина би обяснила доста неща. Нищо, че на тоя свят 1значни обяснения няма.

Убийството в „Ориент експрес“ от Агата Кристи

saty (17 май 2009 в 20:52), оценка: 6 от 6

Много са малко криминалните истории, за които можеш да кажеш, че нямат дубликат. Все така свалям шапка на тоя роман, независимо че ей сега си дадох сметка за 1 слабост: как така никой не е забелязал тази зависимост от номерацията. Няма значение. Пак е за 6!!

Кандид от Волтер

saty (10 май 2009 в 01:35), оценка: 6 от 6

Адски готино нещо. Прочетете го. Не знам защо самата аз не бях го чела досега. Философията е добра, когато идва със смях; или с абсурди (Боян Атанасов е преводачът на „Параграф 22“ и за мен е страшно добър).

Ген от Майкъл Крайтън


Алчността винаги е съсипвала разни добри и полезни неща; и въпреки това хората все още се полъгват по нея. Ще има ли спирка?

Дядо Мраз и внуците му от Елин Пелин

saty (26 март 2009 в 07:25), оценка: 6 от 6

Не го знаех това разказче. Харесва ми. Елин Пелин умее да говори на децата.

Портокал с механизъм от Антъни Бърджес

saty (26 март 2009 в 07:19), оценка: 6 от 6

Невероятно е да четеш това на български — понеже има близости с руския, а английският доста е навлязъл в практиката, на българска основа смеската м/у 2та получава някакво такова съвсем специфично очарование. М/у другото, има си създаден цял речник за този „смешен жаргонен език“, както го наричат някои от английскоезичните читатели. Или може би повече от един дори. Аз и не виждам как биха се справили те без речник. Но във всеки случай това не ми се струва неуважение към читателите.

А това за невключената глава не ми беше известно. Кажете, ако знаете нещо??