Quo vadis от Хенрик Сенкевич
Тази книга бе началото на един дълъг и неравен път за мен към"досадното християнство".
Исках да бъда като Лигия.А и кое ли тринадесетгодишно момиче не би желало да бъде красива и специална принцеса?!
И сега вече старо 58 годишно момиче ,пак ми се иска да съм крехката и смела принцеса от романа , устояла до края .
Интересна е историята на Римокатолическата Църква,наследница на езически Рим и взаимствала от него много от прилаганите мъчения .
Ловен сезон от Линда Хауърд
книгата е много приятна и забавна. хареса ми много. главните герои са много симпатични.
Частни скандали от Нора Робъртс
книгата много ми хареса. отначалото бях малко объркана, но после ме грабна и не можах да я оставя!
Граничен пост от Дмитрий Глуховски
Одно слово — Post-Russia.
Безмилостна книга. Създадена е преди Войната. Какво пророчество за московските изроди…
Медиум на повикване от Алекс Кош
Огромни благодарности, за превода на Алес Кош. Александър Барановски (Алекс Кош) е много свежо попадение във фентъзи-културата. Искам да изкажа благодарности на всички, които превеждат, коригират и пр. неговите произведения.
Петата вълна от Рик Янси
Първата книга е много добра. Доста тъжна и депресиращ сюжет От там поредицата тръгва надолу.. Втората книга също е добра но почва да го обръща на тийнейджърску романс който продължава и в третата.
И в трите книги има доста интересни идеи заслужава си да ги прочете човек, особено ако не обръща внимание на блудкаата любовна история.
Невинни лъжи от Линда Хауърд
нелоша книга. става за развличане и убиване на времето
Разбивач на сърца от Линда Хауърд
хареса ми. тя ми е на второ място от поредицата, макар че нямаше много интрига и загадка.
Диамантеният залив от Линда Хауърд
хубава любовна история, но нямаше много крими. той 100 страници се възстановяваше!
Среднощна дъга от Линда Хауърд
тази книга най-много ми хареса от поредицата. имаше най-много екшън и приключения
Аз, роботът от Айзък Азимов
Няма мая за създаване на български хуманоиден робот — политик — депутат. Светът се тресе във военни конфликти, на прага на ядрена война, нашете седнали да си мерят пишките. И осем пъти не могат да решат кой е по-по-най. Не са хора, но не са и роботи. Това е трагедията. Пак ще е нужна външна сила да въдвори ред в кочинката.
Продължавам да се удивявам колко малко коментари има за това велико произведение. Причината вероятно е, че малко се чете, малко се обсъжда, коментира….За мен най-ценно беше, че паниката е непродуктивна и не може да доведе до нещо добро. Това са разкази, които в голяма степен са валидни и за хората — кажеш на някого, на някой близък човек в яда си, че е добричка мръсна гад, кажеш му да се гръмне, да изчезне и той взел, че се гръмнал, взел, че изчезнал. Това произведение възбужда много мисли към днешна дата. Наличието на добри и лоши роботи, дори трите закона на роботиката са илюзорни, наивни в своя хуманизъм. Единственото, което е вярно е, че роботът може да изпълнява една дейност по-бързо е по-добре от човека — няма значение дали ще бяга, дали ще стреля с оръжие, дали ще кара автомобил. Роботът е толкова добър, колкото е добър програмистът му, човекът, който го обучава. Вижте рояците дронове, които взривяват, убиват и руски и украински войници. Не дроновете и не ракетите ще седнат на масата на преговорите за мир. Не е възможна такава еволюция. За еволюцията е необходимо време, а когато има хиперзвукови в пъти ракети време за еволюция няма. Гледам с надежда т.нар. български политици, търся улики, надявам се поне един от тях да е робот, да не яде, да не пие, да не краде, да мисли за благото на народа, на хората и стриктно да спазва първият закон на роботиката — с действие или бездействие да не застрашава живота и здравето на човек. Роботите могат да бъдат програмирани да бъдат хуманисти от хуманисти. Ако се възпитават от садисти те ще станат садисти.
Вълшебният кораб от Робин Хоб
Трилогията е невероятна. Та поставя сложни въпроси като робството, прудителните бракове, семейната чест на преден план. Робин Хоб представя различни гледни точки и то — майсторски. Аз обаче имам един въпрос към Читанка. Направих фенпревод на четирилогията Rain Wild Chronikles (Хроники на Дъждовните земи) която е нещо като продължение. В сайта на Робин Хоб има препратки. Драконови пазители, Дрпаконовият рай и пр. Илюстрациите не са мои, но текста е изцяло мой фенпревод. Дал съм го публично, но не знам как да го кача и в Читанка? Можете ли да ме посъветвате. Ако пък някой може да свали текста и да го пусне тук няма да се разсърдя. Все пак това е фенпревод и се прави за читателите
https://www.wattpad.com/story/367142094-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D0%B1-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B8-1-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8
https://www.wattpad.com/story/367591443-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D0%B1-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B8-2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82
Ходене на Богородица по мъките
Искам да добавя някои данни, дано бъдат въведени. Този апокриф е цитиран в Стара българска литература в седем тома, т.1 Апокрифи под редакцията и съставителството на Донка Петканова, 1981 г. второ издание, издателство „Български писател“, София. Апокрифът е част от новоапокрифната литература.
Странният случай с Бенджамин Бътън от Франсис Скот Фицджералд
Хареса ми. Интересна история, лесно се чете, на един дъх. В историята има нещо депресиращо ,но и вълнуващо.
Чернобилска молитва от Светлана Алексиевич
Що не поизтриете гнусните коментари на някои клети русоробски същества тук?
Отец — белорус, мать — украинка из Галиции.
Святлана Алексіевіч — иноагент по рождению. :D
Невероятна книга!
Маската от Джейн Ан Кренц
Чудесна книга! Описанието не я представя в пълния ѝ блясък. Интересна, динамична, романтична и много приятна за четене.
Читателски коментари