Читателски коментари

Пътят на мирния воин от Дан Милман


Велик шедьовър!

Сериозна причина, за да повярваш в Дядо Коледа от Тери Пратчет

Маги (30 ноември 2011 в 18:24)

Страхотно, наистина много мила и емоционална история.

В забързаното ни ежедневие доста често забравяме за малките неща, които могат да са наистина радващи.

Роксолана от Павло Загребелни

таня (30 ноември 2011 в 16:23)

къде мога да я намеря тази книга или да поръчам

Ангелът на справедливостта от Елин Пелин


В посока на позитивното мислене този разказ е поместен в един сайт:

http://www.pozitivnoto.info/2011/11/angelyt-na-spravedlivostta.html

на 8.11.2011.

Изглежда разумен изводът, а остават въпроси: Във вечно равновесие ли са доброто и злото? Защо да не е възможно доброто, без да се налага да унищожава съществуващо зло? Дуалният и полярен свят, в който живеем, са ни обрекли първо да виждаме злото, а след това доброто, така ли?

И най-неприятната случка: За детето, което ще стане злодей, по-доброто решение било удавяне. Никакъв хуманист не е Елин Пелин. Време е да го забранят за четене. Комисията по дискриминация къде гледа?!

Моята борба от Адолф Хитлер

БЕРКУТ (30 ноември 2011 в 09:16)

Защо историята на двукраките без пера е тъпа и кървава? Отговорът е защото гърците си избраха за най-велик грък на всички времена кръволока Александър Македонски, който разсипа народа си от войни та не остана един истински македонец и се налага българи да се преструват на македонци. Лошото е, че има и такива, които си вярват.

Гневът и омразата са лош съветник. Не съм сигурен, че човек, който мрази другите, различните обича себе си. На дъното сме защото има много агресия и животинско стадно мислене, първосигнално и примитивно. Националната идея е да издигнеш своята държава и народ, а не да унижиш и обругаеш останалите. Ако някой друг е глупак, изрод и т.н. това не те прави по-хубав. Все едно да забогатееш щото комшията е беден. Фикс идея на почти всички царе , князе и ханове е бил Константинопол, градът център на тогавашната цивилизация и пример за подражание. Защо Българите не успяват да си построят своя Константинопол? Кога е Златният век, когато начело на държавата застава един образован държавник, а кой е баща му? Княз Борис българоубиецът, извършил първият регистриран геноцид в нашата история и въздигнат до светец от църквата. Отново насилие, което разделя народа от управниците, защото религия наложена със сила не се приема като своя и отчуждава. Не случайно българските земи стават благодатна почва за ереси и в крайна сметка отслабват държавата и тя загива. Защото и тогавашните управници като сегашните са гледали своето удобство и разкош, изнасяли зърното за да си купуват скъпи луксозни стоки. България хранела Константинопол, който имал население приблизително колкото Симеонова България, а с парите се плащало на наемници и хранени хора, тогавашните рекетьори, които прибирали трудът на селяните. Как пък не се сетиха тези управници да насърчат занаятите и вместо да позволяват на дубровнишки търгаши да изнасят зърното , да хранят с него работници и строители,войска от народа, майстори на оръжие и книжовници, пък да подхванат търговия по Дунава и Черно море, да построят и те флот. Ние сме наследници на една несъстояла се империя поради некадърността и егоизма на управниците.

Днес можем да си ги избираме, но май не умеем и това. Май умеем само да се псуваме. Ако продължаваме така, в края на този век просто няма да ни има. Заслугата за това ще си бъде само наша.

Моята борба от Адолф Хитлер


Манията за величие на двукраките без пера е жалка дори когато се реализира като едно голямо кърваво петно в човешката история поради простотията им да следват вождовете. По жалък изрод от Александър Македонски няма, но тъпите гърци в някаква анкета го избраха за най-великият грък. Друг такъв тъпанар е Хитлер, а преди него „обединителят“, „железният“. Това, че хората са безнадеждно тъпи го доказва както кървавата и жестока история така и болшинството от тъпите книги на разни величия или за разни величия.

Сравнете с Пастьор или Джордано Бруно. Те наистина са големи в търсене на истината.

Моята борба от Адолф Хитлер


Манията за величие на двукраките без пера е жалка дори когато се реализира като едно голямо кърваво петно в човешката история поради простотията им да следват вождовете. По жалък изрод от Александър Македонски няма, но тъпите гърци в някаква анкета го избраха за най-великият грък. Друг такъв тъпанар е Хитлер, а преди него „обединителят“, „железният“. Това, че хората са безнадеждно тъпи го доказва както кървавата и жестока история така и болшинството от тъпите книги на разни величия или за разни величия.

Нещо на пътя от Елица Стоянова

Borislav (30 ноември 2011 в 02:07), оценка: 6 от 6

Браво! Женският Стивън Кинг. Страхотен разказ!

Моята борба от Адолф Хитлер

Цвети (29 ноември 2011 в 15:04)

Не всеки го може. Може да не е правилно, добро и т.н. но е велико, защото малко са хората, които могат да го направят. За да се издигнеш до това положение, че да доведеш нещата до световна война трябва да си много значим и силен.

Хроника на една предизвестена смърт от Габриел Гарсия Маркес

Елфриде (29 ноември 2011 в 15:02)

Красота!

Аз, детективът от Нелсън Демил

Ivy (29 ноември 2011 в 14:29)

Страшно ми хареса! Уникално чувство за хумор на автора…прочетена на един дъх!

12 мита в българската история от Божидар Димитров

Иван Делчев (29 ноември 2011 в 12:52)

Г-н Димитров,

Впечатлен съм от идеята ви да разгледате историята и да се опитате да направите корекция като независим от плагиатството на досегашните опити на да се промени историята както ни е удобно.

А историята както знаем е много трудна наука и може да се разглежда както ни харесва, на вас или на нас???

Аз обаче не съм уверен във мнението ви че на Балканите били останали вижте само „някой друг трак“ и че Тракия била обрасла със „шубраци“ според някой си някъде.

Ами Тракия беше обрасла с треви само преди 10 години ама сега не е така, така че ако някой е видял да кажем една малка част от региона и го е написал както той го е видял не значи че е истина за целия Балкански регион.

И така да си кажа и моето доказателство което не се дължи на исторически документи или нещо написано което е меко казано „съмнително“

И „доказателството“ ми можете да видите всеки ден по 7–8 пъти по българската телевизия а именно турските сериали. Погледнете само артистите и антропологичните им черти. Видимо можеш да се отличи европеското население на Турция от азиатското и разбира се микса който неизменно тече. А европейското на Турция по никакъв начин не се отличава от това което се намира в Българската земя . С една дума и сегашното българско население си е до голяма степен това което е било още от реди новата ера.

За славянското потекло в България несъмнено го има, само че ако се загледаме във външността на българина ще видим че славянското не е преобладаваща черта, колкото до азиатските корени не ми се иска изобщо да коментирам.

И като за накрая защо са всички тия глупости който пишем след като вече може да се направи един генетичен ТЕСТ и да се докаже каква кръв тече в жилите ни????? Само че на кой му е удобно да излезе на бял свят истината??

А сега полемики симпозиуми научни степени и въпроси който предизвикват още въпроси и така до безконечност , докато един ТЕСТ решава нещата на 100% и не остава никакво съмнение за произхода на съвременния българин.

Рожби на съзнанието от Орсън Скот Кард

нт (29 ноември 2011 в 01:11)

Най-лошите, глупави и безсмислени идеи от „Ксеноцид“ развити в цял, скучен, досаден, нравоучителен и блудкав роман.

Наистина лошо написан и предизвикващ към постоянно прескачане на пасажи.

Ксеноцид от Орсън Скот Кард

нт (29 ноември 2011 в 01:09)

В „Ксеноцид“ Орсън Скот Кард показва как е останал без идеи, как религиозната му същност взима връх над писателя на научна фантастика, как балансът между философия, наситен психологизъм и динамично действие, направил „Говорителя на мъртвите“ безспорен шедьовър започва да му се изплъзва.

Книгата става за четене, но е значително по-слаба от предишните две.

Говорителя на мъртвите от Орсън Скот Кард

нт (29 ноември 2011 в 01:05)

Намирам „Говорителя на мъртвите“ за една от най-силните и уникални научно-фантастични книги, които съм чел.

Кард е постигнал великолепен баланс между динамично повествование, наситен психологизъм, много интересни идеи, философски и религиозни обертонове и запомнящи се герои.

Книгата може да бъде четена самостоятелно, но ако за пръв път попадате на нея, прочитането на „Играта на Ендър“ би повишило удоволствието от прочита.

Следващите две книги от поредицата са слаби и моят личен съвет към читателя е да остави нещата до тук.

Играта на Ендър от Орсън Скот Кард

нт (29 ноември 2011 в 00:57)

Първата книга, „Играта на Ендър“ е добра, особено като предхождаща „Говорителя на мъртвите“.

„Говорителя на мъртвите“ според мен е истински шедьовър.

Третата книга, „Ксеноцид“, е значително по-слаба от първата.

Четвъртата, „Рожби на съзнанието“, е направо жалка. Не си струва четенето. Разочарованието от автора-мормон, който залита в глуповата и повърхностна метафизика, или просто е изглупял с напредване на възрастта, е огромно.

Мистични медитации от Хазрат Инаят Хан

isina (28 ноември 2011 в 23:14), оценка: 6 от 6

Съвременната психология: през 1879 година германецът Вилхелм Вунд, често определян като основоположник на експерименталната психология, създава първата в света психологична лаборатория в Лайпцигския университет.[5] Основен метод на изследване в нея е интроспекцията или САМОНАБЛЮДЕНИЕ.

Думата суфий произлиза от „сафа“, което означава „чист“, пречистен от невежеството, суеверието, догматизма, егоизма и фанатизма, свободен от ограниченията на каста, вероизповедание, раса и нация. Суфии е имало във всички периоди на човешката история. Въпреки че са живели в различни части на света, говорели са различни езици и са се раждали в лоното на различни вери и убеждения, между тях е съществувала връзка — те са постигнали мъдростта, че пътят към Бог минава през любовта и ПОЗНАВАНЕ НА САМИЯ СЕБЕ СИ.

П.П. Книгата е отлична.

„Л“ като любов от Бернт Клинг

der Vogel (28 ноември 2011 в 22:26), оценка: 6 от 6

Ще си поръчам нова Андреа.- и проблема е решен. Симпатично разказче.

Нощем с белите коне от Павел Вежинов

Таня (28 ноември 2011 в 19:15)

Аз съм на осемнайсет и честно казано се радвам, че тъкмо сега прочетох тази книга. Много фино, но дълбоко присъствие.

Зимна картина от Младен Исаев

тати (28 ноември 2011 в 18:50)

много сложно и неарзбираемо стихотворение за детската градина