Буря се надига от Робърт Джордан, Брандън Сандърсън
В раздел „Правила“ се вижда ясно, че в момента произведенията издадени през 2010-а, 2011-а и 2012-а са под запор. Което ще рече, че тази книга ще бъде достъпна в началото на 2013 г.
Уважаеми модератори,
Вече изминаха 2 години от публикуването на книгата. Кога ще я качите пак?
Благодаря за вниманието.
Страст от Катрин Харт
Нямам думи! Невероятна книга!!!
12 мита в българската история от Божидар Димитров
„Най-лесна за демитологизиране е тезата за тракийския компонент в българската народност.“
И много други предателски гръкомански тези!
Докога този отявлен гръцки агент ще размътва мозъците на българите и няма ли да се оттегли да си изхарчи безчестно натрупаните драхми? Срамота е, такъв тенденциозен, прозрачен манипулатор все още да има обществено влияние. Защото го слушат наивниците и му вярват на глупостите! Траките били мутри, ние сме от Авганистан и нямаме нищо общо с тях, а средновековната ни религиозна книжнина била връх в световната култура. Особено защото е copy-paste от византийската и не заплашва с нищо гърчолята, които от години плащат на този измекяр. Събудете се, хора! Всичко от миналото ни има стойност, но този човек се гаври с цели епохи и възвеличава други, които устройват портфейла му!
Скарлет от Александра Рипли
С удоволствие бих прочела „Рет и Скарлет“ на Макейг, Доналд.Търся я безуспешно от дълго време.Има ли някакъв шанс да се добави в библиотеката?
Да пробудиш драконче… от Николай Теллалов
отговарям на последния коментар, но се отнася за всички:
БЛАГОДАРЯ ВИ!
Всичко най-змейско ви пожелавам!
(без читатели няма писатели)
Нежен бунт от Джоана Линдзи
Най-хубавата книга от тази поредица. Изпълнена с много драматизъм и чувственост, която заразява всеки,който я чете.
Пленница от Джоана Линдзи
Страхотен е..!!
Отровни думи от Джоана Линдзи
Много увлекателна книга, приятна за четене и изключително
динамична.
Следи от кръв по снега от Габриел Гарсия Маркес
Спящата красавица, чиято орисница (посланикът-лекар акушер) й поднася вместо вретено, букет от рози. И това се случва в най-щастливия ден от живота й. Принцът, който не може да премине през бодливата гора на правилата и пазачите в непристъпния замък — болницата. И не успява да я събуди. Само че вторият вариант на превода е пълен с граматически грешки — предимно смесване на времената, плюс неудачно намерени думи — „пестил“ вместо „хапче“, например. И още доста други. Почти нямам по-любим разказ, но лошата граматика на българския текст просто го съсипва.
Нека ти разкажа от Хорхе Букай
Абсолютно съгласен!
Ерагон от Кристофър Паолини
Започнах да чета „Ерагон“ след като изчетох цялата поредица „Вещерът“ на А.Сапковски, та да споделя, разликата м/у двете произведения е потресаваща в полза на „Вещерът“ разбира се…"Ерагон" е много, ама много елементарно написана, трудно я чета и сигурно ще я оставям, ще търся нещо на нивото на „Вещерът“.
От „Приказки за размисъл“ и от „Нека ти разкажа“, да не говорим за „Писма до Клаудия“ не останах с впечатление за „добротата“ на Букай като автор. Формата и стила търпят забележки, въпреки, че е напълно възможно да става дума за осакатяване от страна на преводача. Текстовете му са „вътрешни импресии върху източната философия“, но алегориите му са като извадени от задния джоб. И това постоянно натрапване на гещалтпсихологията на всички нива е просто дразнещо.
Лунна красавица от Хелън Митермайър
Страхотен е..
11 000 камшика от Гийом Аполинер
Оня с коня, обичам те тихо и напоително : )
Синухе Египтянина от Мика Валтари
Към без име.
Когато човек „се прежалва“, за да започне да чете дадена книга, то вероятността тя да не му допадне никак не е малка. Обикновено когато някой „се прежалва“ да върши нещо, то е защото дейността никак не му е на сърце и я върши с неудоволствие, отегчение и насила. Когато човек подозира, че дадена книга ще се окаже „абсолютно нечетаема от хора с поне средна интелигентност и добър литературен вкус“, то се предполага да има някаква предварителна информация за четивото и то от първа ръка. Нямам впечатление случаят да е такъв, обаче. „Слаб стил, скучен сюжет, недобро познаване на историческата епоха и древноегипетския бит и култура,неубедително пресъздадени чувства и преживелици“ е определение, което пасва на „Синухе египтянина“ точно както руската салата си ходи с копринарството, тоест никак. Твърдението, че творчеството на Валтари е за хора с ниски литературни критерии е обида — както към читателите, така и към автора, — а освен това е нагла лъжа.
Колкото до останалата част от аудиторията, тя едва ли се прежалва, когато тръгва да чете книга и се осмелявам да предположа, че вероятността да започне четенето с убеждението, че книгата е абсолютно нечетаема от хора със средна интелигентност и добър литературен вкус е съизмерима като величина с интелигентността и вкуса на безименния коментатор.
Книгата не е за хора със слаби сърца. Доста е стряскаща, поне за мен при първия й прочит, но никога не бих отишла толкова далеч, че да искам да се махне от Читанка. Да се предупреди по някакъв начин, че е особена — може би.
Във връзка с коментара на gpknik_1 — напълно съм съгласна с теб. Лека превземка долавям и аз, пък и до сега никъде не съм видяла да се определя Читанка като сайт за еди-каква-си или еди-що си литература, нали така? Тъй че, хайде по-спокойно, скъпи колеги-читатели
Буря от ада от Джим Бъчър
„Досиетата на Дрезден“
Книгата е великолепна! И благодаря,че сте си направили труда да я преведете.
Бих искала, да попитам, как се казва сериала?
Мда, винаги има някой дето да блесне, че нямало хобити, или пък, че в галактиката не може на стоп.
Наистина е за жалене липсата на въображение.
Читателски коментари