Метаданни
Данни
- Серия
- Звънтящите кедри на Русия (9)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- Обрядм любви, 2006 (Пълни авторски права)
- Превод от руски
- Диана Робова, 2006 (Пълни авторски права)
- Форма
- Научнопопулярен текст
- Жанр
-
- Няма
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 1 (× 1 глас)
- Вашата оценка:
Информация
Издание:
Автор: Владимир Мегре
Заглавие: Обредите на любовта
Преводач: Диана Робова
Година на превод: 2006
Език, от който е преведено: руски
Издание: второ
Издател: Аливго
Град на издателя: София
Година на издаване: 2006
Националност: руска
Редактор: Нина Наумова
ISBN: 10:954-8454-47-5; 13:978-954-8454-47-6
Адрес в Библиоман: https://biblioman.chitanka.info/books/4865
История
- — Добавяне
Венчален обред за жени с деца
— Хубава е по-нататъшната им съдба. Иван поканил Светлана и сина й на гости и те живели една седмица в неговия апартамент, после си пишели.
Когато дошла пролетта, Иван пуснал в своя московски апартамент срещу добър наем квартиранти, а самият той заминал за град Новозибков. Той поставил походната си палатка до тази на Светлана и Дима. Бившият десантник имал всичко за живот в походни условия, дори походен нагревател за палатка. Иван с ентусиазъм започнал да копае основите на бъдещия дом. С още по-голям ентусиазъм му помагал Дима, пристигащ с майка си през почивните дни. Когато започнала ваканцията, те заживели в палатките заедно.
Всяка вечер се събирали около огъня и обсъждали проектите за бъдещото имение.
Веднъж, когато наближавало време да си лягат и огънят догарял, Дима казал:
— Мъжът и жената в нормалните семейства спят заедно в една стая, а децата им — в друга. Може би трябва да легна в твоята палатка, Иване, а ти с майка ми — в нашата?
— Но ние още не сме мъж и жена — възразила му Светлана.
Иван станал, протегнал на Светлана ръка, помагайки й да стане, и тържествено, с леко вълнение, произнесъл:
— С теб, прекрасна богиньо, и с нашия син-юнак, бих могъл да сътворя пространството на Любовта за векове.
Светлана тихо му отговорила:
— Готови сме да ти помагаме във великото сътворяване.
Дима скочил и запляскал с ръце, след това под звездното небе те извършили венчалния обред, ставайки мъж и жена, едновременно с обреда за осиновяване. И Дима станал роден син на Иван.
— Ти, сигурно искаше да кажеш, Анастасия, че момчето Дима е станало доведен син на Иван?
— Той му станал роден син. Иван за Дима станал роден баща.
— Но как е могло да се случи това, Анастасия? Това противоречи на всички биологични закони.
— Но не противоречи на Небето. Ведрусите познавали законите на Небето. Ведруският венчален обред за жените с деца, бил известен на Иван, Дима и Светлана. Те го извършили.
— Какъв обред? Откъде са го знаели?
— Ти си го описал.
— Не съм.
— Ами че аз говоря, Владимире, за събития, които ще се случат в бъдещето. И за обреда ще напишеш, аз ще ти разкажа.
В него главна сила са мислите, желанията на трима човека заедно да строят бъдещето. Ролята на жените в подготовката за този обред е основна. Жената трябва да успее да обясни на детето необходимостта да живеят в семейство, необходимостта то да има баща и заедно с него да създават имението, да построят дом, да посадят градина. Когато у детето възникне, роди се такова желание, необходимо е да го привлечете към търсенето на бъдещ съпруг и баща. Всяка майка познава детето си най-добре от всички и няма някакъв единствен начин да постигнеш желания резултат. Всяка майка може да има различен начин, важното е да се постигне целта.
У много деца не възниква веднага желанието около майка им, в дома им, да се появи някакъв чужд човек. И докато у детето не се появи желание да има баща, да го търси заедно с майка си, по-добре никой да не влиза в дома.
Ролята на майката в подготовката за обреда на венчаването е основна само в началото. В момента на извършване на обреда основна енергийна сила ще бъде мисълта на детето.
Ако мъжът и жената са решили да живеят заедно, а жената има съвсем малко дете, те могат да живеят заедно без да извършва обреда, докато детето не порасне и не започне да разбира същността на семейния живот. Именно за това осмислено разбиране трябва да полагат съвместни усилия мъжът и жената. Ако растейки, детето възприема своя втори баща като роден, този венчален обред е необходим, тъй като той е способен да сроди с втория баща по дух и по кръв доведените син или дъщеря. Този обред може да оказва огромно благотворно въздействие само в този случай, когато се създава бъдещото родово имение, независимо дали мъжът е започнал пръв да го прави или жената. Важното е то да харесва на всички и на първо място — на детето.
Обредът трябва да се извършва под открито звездно небе. Трябва да гори огън или да се запалят три свещи. На Светлана и Иван им провървяло: след взаимното им желание съвместно да градят живота си, над тях в небето имало много звезди. Горял и огън и не се наложило да чакат друга нощ, а се венчали веднага. И всичко извършили правилно.
Иван и Светлана застанали пред Дима и пръв заговорил Иван, поглеждайки към звездите:
— Тук, на земята на това родово имение, искам да създадем за нашия род щастлив живот. Да построя дом, да посадя градина. Теб моля, Дима, да ми дадеш своето съгласие завинаги да се венчая с твоята майка, а ти да ми станеш роден син.
— Много ще се радвам, ако ти, Иване, живееш с мама и с мен. Може дори да започна да се уча по-добре. А може ли да ти казвам татко?
— Разбира се — отговорил Иван.
След това заговорила и Светлана:
— Благодаря ти, сине, ти ми помогна да си намеря мъж. Съгласна съм да му стана вярна жена. Жената трябва да се грижи за мъжа си. Позволи ми, сине, да обградя с грижа и Иван, твоя баща.
— Разбира се, мамо, ти задължително се грижи за Иван. И аз ще се грижа за него. Хайде да купим нова протеза за татко. Видях го как обвива старата си с изолирбанд.
Не е задължително да се казват едни и същи думи. В тях главна е мисълта, която трябва да бъде чута от планетите в небето над венчаващата се двойка, тяхното дете или деца. За целта е необходимо от предварително приготвен съд с широко гърло, например, чаша или халба, всеки от участниците да отпие три глътки. После да отлее вода на дланите, да намокри косите си. След това и тримата лягат на тревата поне за девет минути, с главите един към друг, хващат се за ръце и гледат в звездното небе. Мислено молят планетите, стоящи над тях, да им помогнат да построят щастлив живота за рода и канят Любовта да се засели в родовото им имение. Така и става, ако мисълта е силна и искрена при всички.
Любовта не трябва задължително да бъде силна в момента на венчанието. Достатъчна е взаимна симпатия или увлечение. Силната любов непременно ще дойде. Например, при ведрусите тя почти винаги идва след година или две.
Този обред е много силен, той не е окултен. Когато астрономите и психолозите върнат поне част от знанията, които са имали хората в миналото, ще разберат неговата космическа сила.
Владимире, разбра ли? В него вземат участие растенията, водата, Земята, планетите и човешката мисъл. Той насочва стихиите за собствено благо и благото на Божествената същност, сливайки единното желание на хората.
Ти вече знаеш, Владимире, колко тясно си взаимодействат с планетите, които са далеч в небето, тревичките и цветята, буболечките и всичко живо по Земята. Водата извършва приливите и отливите под въздействието на планетите.
Разбира се, и в човешкия живот много неща се извършват под въздействието на планетите, но в дадения случай, извършвайки този обред, трима души, сливайки се в едно, поставят задача на планетите или отправят молба да скрепят съюза им за тяхното благо. Молбата на човека, когато целта му съответства на програмата на Бог, е велик дар, гордост от себе си и от човека. Неговото осмислено, искрено обръщение привежда в небето множество планети във възторжено, благостно ускорение. Небесните тела, намиращи се в такъв момент над лежащите хора, сключват помежду си негласен съюз да им помагат във всички начинания.
Това откритие е направил влъхвата. Деветдесет години той е вървял към своето откритие. Наблюдавал планетите, съпоставяйки ги с действията и постъпките на хората.
Когато учените-влъхви се опитали да осмислят този обред, стигнали до следния извод: по някакъв чуден начин някаква сила на планетите или космическите енергии, изтрива от паметта на хората неприятните спомени от миналия живот, освобождавайки място за нови светли усещания.
Още, тези енергии с възторг сродяват тези хора.
Ето ти, Владимире, ми говориш за телегонията. На съвременната наука е известно как някои енергии участват във формирането на материалните тела на животни и хора. Забележи, енергиите, не са видими за окото, но тяхната сила с действена. Тяхното участие става по волята на човека. Когато действат по нечия воля, стократно по-силни стават техните действия.
Важно е да се каже, че същността на обреда е в това, че телегонията протича обратно: не осъществява нахлуването на стара връзка в новия съюз, а прогонва всички енергии от стария съюз, дарява нова сила, нов живот дава.
— Ама че работа, съвсем кратичък е този обред, а действа необикновено. Сродява хората.
— Кратичък? Владимире, ти помисли внимателно. Подготовката за този, както ти се изрази, кратичък обред, продължава понякога не една година. Този обред е предшестван от два важни обичая.
Например, първият: майката трябва да подготви своето дете. След това, обърни внимание, Владимире, Иван в началото каза, че иска да си постави своя палатка и за предоставеното място да си отработва в стопанството.
Това е вече от друг обред. Всеки стар ерген е трябвало веднъж в годината, в продължение на един месец, да работи в стопанството на сама жена, вдовица или майка, живееща с децата си. Не било задължително целият месец да се работи само при една такава жена. Той е можел една седмица да работи при една, след това да се наеме при друга. Този обичай, разбира се, е съществувал не за да се помогне на самотните жени. Неговата цел е да запознава хората и да им помага да създават семейства. Идвал старият ерген при вдовицата и казвал:
— Стопанке, търся работа за себе си. Може би имаш работа за мен?
Ако жената от пръв поглед не харесвала мъжа, тя отговаряла:
— Всичко ми е свършено. При това, не мога да ти плащам.
Ако жената харесвала мъжа, тя му давала някаква работа за два или три дена. След това — нова. Не било важно колко майсторски или умело се изпълнявала работата, главното било дали хората си допадат или не.
Ако си допадали, жената можела да помоли мъжа да остане по-дълго от месец и ако останел, се наричал „заврян зет“. А след една година съвместно стопанисване, те могли да се венчаят или да се разделят.
— Кажи, Анастасия, след този обред трябва ли да се ходи в общинската администрация?
— Условности, ако те са необходими в живота, всякакви може да се спазват, но те не могат да попречат на главното.