Читателски коментари от Sherlock

Химн от Айн Ранд

Sherlock (10 януари 2013 в 00:22), оценка: 6 от 6

Страхотна книга. Изключително добре се е получил похватът, при който постепенно се преминава от „Ние“ в „Аз“ форма. Романът е добро начало за влизане във творчеството и философията на Айн Ранд. :)

Фермата от Джордж Оруел

Sherlock (24 септември 2012 в 00:16), оценка: 6 от 6

„Всички животни са равни, но някой животни са по-равни от другите“

Страхотна книга, която си заслужава да се прочете.

Кръстоносните походи през погледа на арабите от Амин Маалуф


Наистина книгата е написана сухо и затова я спрях по средата. Не съм историк, за да съм запознат с фактите добре. Определено в началото е интересна, защото гледната точка е обърнала монетата. И виждаш, че от другата страна се гледа по-абсолютно същия начин, както от нашата. Но в последствие става доста скучна, може би защото е директен препис (ако не бъркам, защото я четох отдавна) на арабските летописци от онова време, но наистина всичко започва да се повтаря и преповтаря.

Ловът на „Червения октомври“ от Том Кланси

Sherlock (1 август 2012 в 13:32), оценка: 6 от 6

Книгата е наистина увилекателна. Аз гледах впоследствие филма и бях доста разочарован. Освен добрата история книгата има и доста готини лафове.

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Sherlock (1 август 2012 в 13:24), оценка: 6 от 6

Като дете на прехода и аз да изразя своето виждане. Книгата е страхотна, макар и доста дълга (на моменти се преповтарят нещата). Говорил съм доста по книгата с по-възрастни хора, живяли по „онова време“ и въпреки че не съм живял тогава, мисля, че е абсолютно достоверна.

Другото, което ми дава пълната увереност за истинноста и, е голямата прилика с настоящето. Четейки тази книга, човек може да установи колко малко са се променили нещата днес. Защото хората са същите. И да днес няма лагери, няма политически затворници, няма доносници, но хората са същите. Още четейки историята пред баничарницата за милиоционерът, идващ впоследствие с агент от ДС, аз виждах образът на мутрата години по-късно (то мутрите откъде произлязоха?). И проблемите надали толкова лесно ще изчезнат, защото проблемът не е само в режимът. Проблемът е в хората. Режимът със сигурност е възпитал редица негативни черти и характеристика в българина, но, за да вирее „пошлостта“, е нужна подходяща почва.

И това леко ме обезнадеждава. Но искренно се надявам цялостното положение да върви към по-добро. За мен основните негативи на днешния ден са пряко свързани със същността на т.н. „Социалистическо време“ и това все пак ми дава някаква надежда, че нашето поколение ще позволи в много по-малка степен това, което се случваше през последните около 65–70 години