Читателски коментари от Norling

Психо от Робърт Блох


Всяка една история е вдъхновена от нещо или някого. Този тип литература обаче е интересен в чисто психологическа насока. В природата не съществува добро или зло. Тези две концепции се формират спрямо нашите реакции върху определени събития. Ако покажете на едно три годишно дете филм със „лош“ (според вас), човек и го попитате какво смята, дали човекът е лош или добър, детето първо ще попита какво означават думите „лош“ или „добър“? Интересното в случая е не дали даден човек върши нещо, което смятаме за морално или за не морално, а причината, която формира желанието му да върши конкретното нещо.

Възвишено и земно от Дейвид Вайс


„Светът може да е земен, но музика като тази е самата възвишеност.“ Както е невъзможно любовта да бъде описана с думи, така и това произведение на изкуството не може да се опише с думи — тук нещата опират само до усещане, неземно усещане, възвишено усещане, което внася красота и светлина дори в най-мрачните кътчета на човешкото съществуване.

Мемоарите на една гейша от Артър Голдън

Norling (2 септември 2020 в 08:30)

Прекрасно четиво, което кара мислите и чувствата да препускат като бурен вятър през цялото време. Пленяваща история и истинска история за животът такъв, какъвто е бил по онова време. Когато една книга успее да ме пренесе на друго място, в друго време — не само ментално, но и физически (повярвайте всичко е възможно), тази книга заслужава моето уважение. Нещо повече, винаги ми е интересно да навлизам в женската психология и изобщо начина на мислене на една жена, а тази книга е двоен шедьовър, не само защото е основно пътеводител към женския начин на мислене, но и защото е написана от мъж, което е респектиращо. Много малко мъже могат да опишат женските чувства и емоции, по начин, по който го прави Артър Голдън. Ще се радвам да си поговорим на тази тема с хора, които харесват тази книга. Може и тук : [email protected] , това е личната ми електронна поща.

Да убиеш присмехулник от Харпър Ли

Norling (11 февруари 2020 в 16:53)

Приятно четиво.

Боен клуб от Чък Паланюк

Norling (5 февруари 2020 в 17:23)

„Боен клуб“ и Чък Паланюк не трябва да се коментират, а да се четат и двамата… или и тримата… абе както дойде!!! ТОВА Е КНИГАТА НА КНИГИТЕ! БРАВО! НАПЪЛНИ МИ ДУШАТА.

Слепоглед от Питър Уотс


Прекрасно четиво, прекрасна история. Изключително лека и приятна книга, която се чете на един дъх. Разбира се, тя влиза в категория „Твърда научна фантастика“, което трябва да навежда на мисълта, че четивото е предназначено за хора, които разполагат с малко повече умствен багаж. Тази книга е пример, за това как трябва да се пише в този жанр. Може би ще бъде твърде повърхностно да се каже, за какво точно става въпрос в тази книга, защото в нея се засягат въпроси свързани с почти всички раздели на науката — Психология, Биология, Генетика, Невропластика, Анатомия, Астрономия, Космология, Квантова механика. Има много научна терминология, „Кътинг едж“ наука и много „Киберпънк“. Бях пленен от тази книга и от този автор. Не мога да намеря минуси, всяка една реплика, всеки един диалог и всички персонажи са си съвсем на мястото. Всичко е описано много детайлно и правдоподобно. Авторът има прекрасен и добре премерен изказ — нямам забележки. Хубаво е преди някой да посегне към това четиво, да си набави повече авангардна литература в научните раздели, които изброих по-горе, така няма да се налага да чете бележките под линия и ще може да се наслади на всеки един прекрасен ред и всяка една дума от този брилянтно написан шедьовър.