Читателски коментари от Кваzи

Отечество любезно, как хубаво си ти! от Иван Вазов

Кваzи (27 декември 2022 в 22:47), оценка: 3 от 6

Нарушени т. 2, 4 и 5 от правилата.

Отечество любезно, как хубаво си ти! от Иван Вазов

Кваzи (26 декември 2022 в 03:35), оценка: 3 от 6

Не познаваш добре българския език. Думата „любезен“ освен буквално има и преносно значение, в което се използва като евфемизъм. Потърси в google „виц за любезния лос“ и ще разбереш какво е имал предвид Вазов…

Отечество любезно, как хубаво си ти! от Иван Вазов

Кваzи (19 декември 2022 в 16:08), оценка: 3 от 6

Първо: има още една грешка, в трети куплет, пети стих трябва да е „случай“, а не „случбй“. Второ — можем да оценяваме назначените си за класици поети, използвали връзките на брат си, за да получат това назначение след Освобождението, с колкото си искаме. Ако бъдем обективни, по шестобалната система никое произведение на Вазов не заслужава повече от „3 — Посредствено“. Защото ако му дадем 6, на Лермонтов примерно трябва да поставим оценка около 20… Стихчетата на Вазов са на ниво „автор в треторазрядна рекламна агенция“. Не може да достигне дори 4-ка, което е нивото на Петя Дубарова — „автор на популярни шлагери“. А до шедьоврите на истински талантливите поети е мно-о-о-ого далеч…

Опасни пътища от Саймън Бекет


„На вкус и цвет все фломастеры разные“, както казват руснаците :) За мен пък това е категорично най-добрият роман на автора (като се има предвид, че съм прочел и шестте романа от цикъла за д-р Дейвид Хънтър, както и самостоятелните „Кървави белези“ и „Множествени травми“).

Щамът Андромеда от Майкъл Крайтън


Може би най-тъпият комнентар, който съм прочел от доста време насам.

Майкъл Крайтън е прекалено висока топка за почитателки... [на други жанрове]. [Редакция на админ. Кваzи, съобразявайте се с правилата. Всеки има право на мнение, дори на различно от вашето.]

Селестинското пророчество от Джеймс Редфийлд


И мен ме накара да се замисля за същото. Започвам да се питам дали в написаното няма зрънце истина и светът действително не навлиза в духовна криза, след като от 9 коментирали преди мен едва двама успяват да дадат адекватна оценка на произведението. Което, ако литературата е духовна храна, представлява аналог на двоен хамбургер с диетична кока-кола и пакет понички за десерт. А на търсачите на дълбокия смисъл на живота, вселената и всичко останало препоръчвам да прочетат това.

Войната на старците от Джон Скалзи

Кваzи (14 октомври 2022 в 01:33)

Първа и втора част са тук. Трета може да бъде намерена на руски в rulit.me (търси автор Скальци Джон). Останалите три още не са преведени нито на български, нито на руски.