Читателски коментари от imagineren

Изгревът на Червената звезда от Валери Андровски

imagineren (13 януари 2024 в 19:39), оценка: 3 от 6

Chisensha, има втора част в „Читанка“, но не Ви съветвам да си губите времето. Солидаризирам се с оценките на MikoBG и pkkdnev, но недоумявам защо са дали пет и шест точки? Моята оценка е „посредствен“. Във втората част нещата „изтъпяха“ толкова много, че не можах да си наложа дочитането.

Подборът от Али Конди

imagineren (11 януари 2022 в 17:37), оценка: 4 от 6

Качествена фантастика за време в което човечеството с голяма вероятност може скоро да се отзове. Дано не стане, но наченките за ограничаване на възможността да избираме как да постъпим вече е на лице. Много добра работа,що се касае до психологическата мотивировка в живота на героите. Имам пред вид двете свързани книги „Подборът“ и „Кръстопът“. Ще се харесат повече на по- млади читатели.

Игра на маски от Алекс Кош

imagineren (6 януари 2022 в 18:24), оценка: 4 от 6

Книгата наистина е добра, но по-скоро е написана в жанр „фентъзи“, където са и „стражите“ от същия автор. Впрочем, те са по-добри. Поне според мен.

Макатрицата от Адам Робъртс

imagineren (6 януари 2022 в 18:03), оценка: 2 от 6

Пародия, пародия, но и като такава е много слаба. Не я дочетох. „Сол“ от същия автор е доста по-приемлива, макар, че и тя не е за повече от „три и половина“. Разбира се, на някои може и да допадне.

Атлантският ген от А. Дж. Ридъл

imagineren (6 януари 2022 в 17:48), оценка: 3 от 6

Началото беше завладяващо, но постепенно се изроди в поредица от невероятно свръх фантастични събития, съпроводени от категорично неправдоподобен късмет при оцеляването на главните герои. Смятам, че и във фантастиката трябва да има някаква житейска мярка. Прочетох я цялата, но втората книга — „Атлантската чума“, не можах да довърша. Надвиши „прага ми на търпение“. Не може и дума да става за сравняване с класиците на научната фантастика. Аматьорска работа, но може да бъде интересна на деца до 10 — 12 години.