Читателски коментари от Annonnymous

Таен прозорец, тайна градина от Стивън Кинг

Annonnymous (17 октомври 2019 в 23:26), оценка: 4 от 6

Книгата... ами ставаше. Нищо повече. Финалът е предвидим и не успява да те държи в напрежение. За разлика от много други творби на Краля, които не искаш да оставиш, въпреки, че е 3 през нощта, а на другия ден трябва да ставаш рано… Стивън Кинг е велик, но и той си има лошите произведения.

Прекрасният нов свят от Олдъс Хъксли

Annonnymous (2 май 2019 в 00:12), оценка: 4 от 6

Аз в никакъв случай не съм някой литературен критик, така че мнението ми може въобще да не е миродавно, но за мен, макар идеята, особено за 30-те да е много смела и дори гениална, то изпълнението й малко куца.

Както има певци, които не могат да композират и композитори, които не могат да пеят, то не всеки човек с добър сюжет може да го развие в добра книга. Чел съм книги с много по-глупав сюжет, но написани невероятно завладяващо.

Та, това са моите 5 стотинки по въпроса.

Чужденецът от Албер Камю

Annonnymous (29 април 2019 в 23:20), оценка: 4 от 6

Такива неща се говорят за Камю, а пък… не знам, единствено му свалям шапка за това, че успя да ме вбеси с персонажите си, каквато и вероятно е била целта на романа. Иначе — нищо особено. Половината книга е изсмукана от пръстите.

Замислете се… ако някой никому неизвестен сега напише подобно произведение… бихте ли го сложили на същия пиедестал? И в литературните среди е като навсякъде… политика, политика, политика.

Погнусата от Жан-Пол Сартр

Annonnymous (29 април 2019 в 23:16), оценка: 4 от 6

Интересно четиво. Така и не разбрах защо романа е толкова високо ценен, обаче. С две думи — не съжалявам, че го прочетох, усещах някаква странна атмосфера, докато го четях, но далеч не бих го класирал сред най-гениалните книги.

Чудните приключения на Барон Мюнхаузен от Рудолф Ерих Распе

Annonnymous (15 март 2018 в 01:43), оценка: 2 от 6

Направих грешката да я прочета и аз тая книжка, едва ли не от срам, че не съм я чел като дете. Е, оказа се, че съм си спестил някоя и друга страница, изпълнена/изпъстрена с посредственост.