Тази книга трябва да се казва „История на България с някои целенасочено изкривени исторически факти“.
Например следният цитат буди доста въпроси:
„.Заедно с това обаче, особено през суровата зима 1941/1942 г., главното командване на Вермахта се убеди, че зимите ще бъдат кошмарни за техните войски.“
Я! Че дотогава в Главно командване на Вермахта не са ли знаели, че руските зими са бая студени? Ами това тяхно многоумно главно командване като не се е интересувало от география и не е знаело нищо за страната, в която нахлува — да бяха питали поне Гудериан. Той се е обучавал в Русия. И не само той.
Още един цитат: „Монтгомери спечели грандиозната битка с германците при Ел Аламейн…“
Но в същото време много по-грандиозната битка при Курската дъга е подмината с вихрен маньовър: „Провалът на германското настъпление при Курската дъга през 1943 г. е още едно доказателство за Борис III за очертаващото се на хоризонта поражение на Германия.“
Щото при Курск има не само провал на немското настъпление, но и руско контранастъпление, нека го изразим с думите на автора, казани по друг повод: „невиждано дотогава по дълбочина и устрем“.
Откъде ли е това тенденциозно представяне?
Мисля, че е от този цитат става ясно на кой господ се кланя авторът:
„Лично той (цар Борис ІІІ) бе дълбоко убеден, че ако Америка се намеси на страната на западните сили, Оста нямаше да бъде в състояние да преодолее мощта им“
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.