Тази книга четох така, както „Метро 2033“ (препоръчвам я!) — с карта (на Лонг Айлънд, т.е. на Ню Йорк). Така по-лесно се ориентирам…
Най-интересно за мен беше, че по време на четенето (на Полет 800) една вечер съвсем случайно попаднах на tv филм на „History chanel“ именно за Полет 800 на TWA. Та по филма видях неща, описани в книгата — версии, очевидци, разследвания, събраният фюзелаж на самолета от парчета, извадени от океана, прословутата „анимация“ на ЦРУ (или ФБР)…
Съгласно послеслова на Нелсън Демил, краят на книгата му бил „подсказан“ от синът му. Наистина краят е зашеметяващ! А всъщност беше много лесно за разгадаване — елементарна аритметика: Боингът на Полет 800 катастрофира през 1996 г., а почти цялото действие („разплитане“ на случая от Джон Кори) се датира „5 години по-късно“. Е, какво стана през 2001 г.?
Прекрасен роман. Впечатляващ. Размислите запазете за себе си.
Тази книга разказва за пътнически самолет, за който се подозира, че е свален от бойна ракета на 17 юли 1996,
Вчера беше 17 юли…
Да, интересно съвпадение. Май не трябва дс се качваме на самолет на 17 юли. Но в случая може би авторът е имал предвид катастрофата на полет twa 800, която стана на 17 юли 96 и за която дълго време се подозираше, че самолета е свален от ракета.
Именно за този инцидент става дума. Факт е, че датите съвпадат, както и причините за падането на самолетите (ако приемем, че TWA 800 е бил свален от ракета).
Впрочем авторът не просто „има предвид“ TWA 800 — всъщност книгата е посветена на него.
Цял ден ми е гадно по тоя случай. Летял съм повече от веднъж по точно тази линя — Амстердам — Куала Лумпур (KLM operated by Malaysia Airlines) с точно този полет и ми предстои отново през януари. С какво умопомрачените руснаци са по-добри от талибаните?
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.