Като изключим факта, че е писана много преди космическите изследвания на Марс, книгата, възприемана като фантастична приказка има своят чар. Отношението на автора към индианците е типично негативно за епохата. Малко множко ми идват безсмислените убийства от страна на главният герой — Джон Картър. Моралът му е на американски каубой от края на 19 век. Последният филм (http://www.imdb.com/title/tt0401729/), правен по мотиви от книгата ми хареса най-вече със сценографията си и типажите. И добре, че прочетох книгата след този филм, за да си представям героите по визията на филма. Добро четиво за юноши.
Тази корица стил „Аватар“ със синята марсианска принцеса е направо смехотворна :)
Книгата е страхотна, не се връзвайте на коментарите.
Няма нищо общо с филма "Джон Картър . . . "
Напротив книгата е малумна. Купих си я на хартия преди време и останах жестоко разочарован. Няма оправдание за наистина идиотските писания като „видял 7 цвята на дъгата и още 2 с неземна красота“. Жул Верн е писал преди него много по стойностни книги. Не си губете времето с тази глупост.
Това е приказка-фантастика! Не е научна фантастика.Много по късно са „Междузвездни войни“ и „Властелина на пръстена“.
Като не Ви харесва книгата не я четете. Всеки избира сам за себе си какво да или не чете. Книгата е страшно добра /филма също/. Написана е много преди „Междузвезни войни“ да излязат на екран, дори да вметна, че Лукас е взимал идеи от нея. Поради което във филмовата адаптация на книга не са използвали термини като „джедай“.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.