Егати яката книга!!!Няма друга!Баси звяра!!!Цялата трилогия.
Трилогията е много добра. Струва си да се прочете.
Действието се развива динамично и е много увлекателно.
Това е поредицата която ми каза, че има велики ама наистина велики неща в тези произведения. Тотални шедьоври което ме къртят. Това нещо е прекрасно и велико. Един от най — великите шедьоври. Монументален.
Поредицата наистина е добра, но не е велика. Лично смятам, че като предвиждане за научният прогрес, но не може да се похвали с политическа проникновеност. Не мисля че е уместно да се възвеличава до чак толкова.
За политиката си прав … донякъде. Например, ако преди да речем 25–30 г. попиташ някой, какъв ще е света политически, едва ли този някой щеше да предскаже, че Соц. лагера ще го обърне на бананов капитализъм или … , че доносник от ДС ще застане начело да държавата.
Някой от нещата в тълогията не ми паснаха и на мене много … но като цяло има велики идеи.
Това е роман. Защо търсите „политическа проникновеност“? Какво да кажем тогава за Дан Браун и с-ие с великите американски командоси, чиито способности са… далечко от теи в книгите? А кой може да гарантира, че не е именно това далечното бъдеще — и сега се човърка по ДНК и се прокарват закони за генни манупулации? А закони се прокарват се повече чрез лобита именно на икономичеки групировки…
Що се отнася до „доносника“, Докторе, има си блогове и форуми за тая работа. Не обръщайте сайта на кръчмарски спорове.
Не ме интересуват доносниците, нито имам предвид САЩ и Русия. Идеята ми е, че за да управляваш света е нужен много мозък и от там няма да си до чак толкова тъп, че да пуснеш нещо, което не можеш да контролираш и то над голяма площ. Колкото и да са се зъбели, не са пуснали бомбите в някакъв апокалипсис. Мисля, че ще се постараят и за вирусите. Това, че се човърка в ДНК значи, че ще знаят и как да го ограничат.
Колкото до командосите, Дан Браун и пр…. ами те са си най-обикновенна глупост, човъркаща самолюбието на дадена част от читателската публика, търсеща с какво да си изгуби времето.
Това, което исках да кажа е, че поредицата от към НФ частта е добра, но излишно апокалиптична.
По въпроса с бъдещето — вярно звучи тъпо корпорациите да изтребят населението, защото няма кой да им работи (и на кой да продават). Още по-тъпо е да унищожиш земята каквато я познаваме — каква полза да имаш Ферари ако няма къде да го караш. Метафорично казано.
Но това което пропускате е, че работата с вируси е много много сложна. Не случайно първото генетична терапия е била катастрофа — използвали са вируси и съотвено всичко се е объркало жестоко. Просто вирусите са много урсузи, ти пускаш шарка, тя пък става свински грип. И това разбира се е слабата форма на сравнението — не забравяйте вирусите, които убиват бързо и гадно. Те вероятно не биха избили всички — човешката имунна система статистически бързо се нагажда към вирусите — дори да избият 4 млрд., 1 ще остане. А и вирусите бързо мутират, така че вероятно смъртоносните форми в обращение ще намалеят бързо. Но това бъдеще не е точно невероятно. Всички се надяваме да не стане така, но точно затова се пишат такива книги, за да разбереш опастностите без да изживееш апокалипсис.
А самата книга е жестока. Не знам дали е най-добрата, но за този обем е невероятна. Странно, че не са направили филм по нея. Би бил доста забавен :Р
Препоръчвам я на всички над 16.
През време на проекта „Манхатън“ също има много жертви. Това кара следващите изследователи да са много по внимателни с атомната енергия.
Именно изследователите имат най-близък поглед върху работата с вируси и най-точна представа с последствията при грешки. Те знаят, че ще са и първите жертви, ако изпуснат нещата от контрол. Според мен това е достатъчен стимул за повишено внимание.
„Щамът Андромеда“ на М. Крайтън е на почти същата тема, филмирана е и дава много повече за доста по малък обем. Една алтернатива на всеубиващия вирус.
Много приятна книга, чете се на един дъх. Винаги изниква нещо изненадващо, без да оставя впечатлението, че това е търсен ефект и без да има дупки в историята — напротив, тя е доста солидна. Не е книга, която търси отговор на „какъв е смисълът в живота“, но е произведение, което доставя огромно удоволствие от четенето, а и те кара да се замислиш за някои неща все пак. Горещо я препоръчвам на всеки.
Не знам как са останалите две части, тепърва ще ги започвам.
Първата част от трилогията е може би и най-интересната. Чете се на един дъх. Хубаво фентъзи е.
Обожавам тази книга, най-добрата фантастика, която съм чела. От една страница към следваща се преминава голям диапазон от емоции, нещата се влошават, после се подобряват, а това води до ново влошаване. Книгата е страхотна с факта, че сюжетът е толкова разнообразен и променящ се, преплитат се нови и нови линии. Първата за мен е най-добра, следвана от финалната.
Поредицата „Небесните господари“ е основополагаща за интересът ми към научната фантастика. Още първото прочитане на трилогията преди повече от 15 години ме разтърси и днес нейните страници ме връщат към същото вълнение, което изпитвах разлиствайки ги като дете. На феновете на „Небесните господари“ препоръчвам „Пръстенов свят“ на Лари Нивън. Бъдете здрави и дано доживеем поне 200 години!
първата и втората ги бях чел като малък.това ми е любимиият тип сървайвър книги но за съжаление много малки .искаше ми се поредицата да е по голяма
Първата книга наистина е много добра. Стилът, езикът, малките детайли… обрисуването на едно постапокалиптично бъдеще. В същото време Джан се развива, трупа нови знания, израства от малкото момиченце от Минерва. Но за мен най-якото в книгата е социопата-психар Майлоу, неговият образ изнася половината книга на гърба си. Втора книга също е доста добра, макар че лекичко отстъпва. В трета обаче авторът е дал доста назад, явно не е знаел как да свърши. В един момент се събират мноог сюжетни линии и финалът е доста неочакван.
Четох я преди 20-ина години. Много ми харесва. Първата част е най — добрата. Мисля скоро пак да я метна.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.
Само регистрирани потребители могат да дават коментари.