Читателски коментари (за „Небесните господари “ от Джон Броснан)

  • 1. Майлоу Хейз (8 август 2007 в 18:53)

    Егати яката книга!!!Няма друга!Баси звяра!!!Цялата трилогия.

  • 2. hpp (26 юли 2008 в 09:19)

    Трилогията е много добра. Струва си да се прочете.

    Действието се развива динамично и е много увлекателно.

  • 3. rahvin (28 февруари 2009 в 05:00)

    Това е поредицата която ми каза, че има велики ама наистина велики неща в тези произведения. Тотални шедьоври което ме къртят. Това нещо е прекрасно и велико. Един от най — великите шедьоври. Монументален.

    • 4. gost (28 февруари 2009 в 05:19)

      Поредицата наистина е добра, но не е велика. Лично смятам, че като предвиждане за научният прогрес, но не може да се похвали с политическа проникновеност. Не мисля че е уместно да се възвеличава до чак толкова.

      • 5. доктор дулитъл (1 март 2009 в 22:36)

        За политиката си прав … донякъде. Например, ако преди да речем 25–30 г. попиташ някой, какъв ще е света политически, едва ли този някой щеше да предскаже, че Соц. лагера ще го обърне на бананов капитализъм или … , че доносник от ДС ще застане начело да държавата.

        Някой от нещата в тълогията не ми паснаха и на мене много … но като цяло има велики идеи.

        • 6. BHorse (3 март 2009 в 00:04)

          Това е роман. Защо търсите „политическа проникновеност“? Какво да кажем тогава за Дан Браун и с-ие с великите американски командоси, чиито способности са… далечко от теи в книгите? А кой може да гарантира, че не е именно това далечното бъдеще — и сега се човърка по ДНК и се прокарват закони за генни манупулации? А закони се прокарват се повече чрез лобита именно на икономичеки групировки…

          Що се отнася до „доносника“, Докторе, има си блогове и форуми за тая работа. Не обръщайте сайта на кръчмарски спорове.

          • 7. gost (4 март 2009 в 15:03)

            Не ме интересуват доносниците, нито имам предвид САЩ и Русия. Идеята ми е, че за да управляваш света е нужен много мозък и от там няма да си до чак толкова тъп, че да пуснеш нещо, което не можеш да контролираш и то над голяма площ. Колкото и да са се зъбели, не са пуснали бомбите в някакъв апокалипсис. Мисля, че ще се постараят и за вирусите. Това, че се човърка в ДНК значи, че ще знаят и как да го ограничат.

            Колкото до командосите, Дан Браун и пр…. ами те са си най-обикновенна глупост, човъркаща самолюбието на дадена част от читателската публика, търсеща с какво да си изгуби времето.

            Това, което исках да кажа е, че поредицата от към НФ частта е добра, но излишно апокалиптична.

  • 8. Deni (17 декември 2009 в 19:48)

    По въпроса с бъдещето — вярно звучи тъпо корпорациите да изтребят населението, защото няма кой да им работи (и на кой да продават). Още по-тъпо е да унищожиш земята каквато я познаваме — каква полза да имаш Ферари ако няма къде да го караш. Метафорично казано.

    Но това което пропускате е, че работата с вируси е много много сложна. Не случайно първото генетична терапия е била катастрофа — използвали са вируси и съотвено всичко се е объркало жестоко. Просто вирусите са много урсузи, ти пускаш шарка, тя пък става свински грип. И това разбира се е слабата форма на сравнението — не забравяйте вирусите, които убиват бързо и гадно. Те вероятно не биха избили всички — човешката имунна система статистически бързо се нагажда към вирусите — дори да избият 4 млрд., 1 ще остане. А и вирусите бързо мутират, така че вероятно смъртоносните форми в обращение ще намалеят бързо. Но това бъдеще не е точно невероятно. Всички се надяваме да не стане така, но точно затова се пишат такива книги, за да разбереш опастностите без да изживееш апокалипсис.

    А самата книга е жестока. Не знам дали е най-добрата, но за този обем е невероятна. Странно, че не са направили филм по нея. Би бил доста забавен :Р

    Препоръчвам я на всички над 16.

    • 9. gost (18 декември 2009 в 05:36)

      През време на проекта „Манхатън“ също има много жертви. Това кара следващите изследователи да са много по внимателни с атомната енергия.

      Именно изследователите имат най-близък поглед върху работата с вируси и най-точна представа с последствията при грешки. Те знаят, че ще са и първите жертви, ако изпуснат нещата от контрол. Според мен това е достатъчен стимул за повишено внимание.

      „Щамът Андромеда“ на М. Крайтън е на почти същата тема, филмирана е и дава много повече за доста по малък обем. Една алтернатива на всеубиващия вирус.

  • 10. Д (20 октомври 2011 в 23:11)

    Много приятна книга, чете се на един дъх. Винаги изниква нещо изненадващо, без да оставя впечатлението, че това е търсен ефект и без да има дупки в историята — напротив, тя е доста солидна. Не е книга, която търси отговор на „какъв е смисълът в живота“, но е произведение, което доставя огромно удоволствие от четенето, а и те кара да се замислиш за някои неща все пак. Горещо я препоръчвам на всеки.

    Не знам как са останалите две части, тепърва ще ги започвам.

  • 11. Pandzharov (29 декември 2012 в 19:54), оценка: 6 от 6

    Първата част от трилогията е може би и най-интересната. Чете се на един дъх. Хубаво фентъзи е.

  • 12. Лина Младенова (18 май 2013 в 18:34)

    Обожавам тази книга, най-добрата фантастика, която съм чела. От една страница към следваща се преминава голям диапазон от емоции, нещата се влошават, после се подобряват, а това води до ново влошаване. Книгата е страхотна с факта, че сюжетът е толкова разнообразен и променящ се, преплитат се нови и нови линии. Първата за мен е най-добра, следвана от финалната.

    • 13. dobro (19 март 2014 в 13:03), оценка: 6 от 6

      Поредицата „Небесните господари“ е основополагаща за интересът ми към научната фантастика. Още първото прочитане на трилогията преди повече от 15 години ме разтърси и днес нейните страници ме връщат към същото вълнение, което изпитвах разлиствайки ги като дете. На феновете на „Небесните господари“ препоръчвам „Пръстенов свят“ на Лари Нивън. Бъдете здрави и дано доживеем поне 200 години!

  • 14. plamen_todorov_79 (10 март 2024 в 14:40)

    първата и втората ги бях чел като малък.това ми е любимиият тип сървайвър книги но за съжаление много малки .искаше ми се поредицата да е по голяма

  • 15. Лорд Сняг (8 юни 2024 в 18:37)

    Първата книга наистина е много добра. Стилът, езикът, малките детайли… обрисуването на едно постапокалиптично бъдеще. В същото време Джан се развива, трупа нови знания, израства от малкото момиченце от Минерва. Но за мен най-якото в книгата е социопата-психар Майлоу, неговият образ изнася половината книга на гърба си. Втора книга също е доста добра, макар че лекичко отстъпва. В трета обаче авторът е дал доста назад, явно не е знаел как да свърши. В един момент се събират мноог сюжетни линии и финалът е доста неочакван.

  • 16. KumbaKharna (10 юни 2024 в 14:40)

    Четох я преди 20-ина години. Много ми харесва. Първата част е най — добрата. Мисля скоро пак да я метна.

Само регистрирани потребители могат да дават коментари.