Гласът на острието от Джо Абъркромби
Elentari, благодаря за коментара. Със сигурност ще прочета книгата, звучи много интересно. И се радвам, че срещнах истински фен на Властелинът (-: .
Спомени от лед от Стивън Ериксън
Благодаря за книгата. Да споделя, за да се подобри качеството на страницата. От 147 до 149 стр има някакъв проблем със сканирането мисля и e отрязано и липсващо част от съдържанието. Keep up the good work!
Интересни герои, интересен свят, интересно „разцъкване“ на жанровите канони. Разбира се, останах малко разочарована от финала…разбирате ли, аз като една наивница очаквах порасналият и помъдрял по време на (почти) ненужното пътешествие Джизал, да е оня крал, който ще поведе нещата в правилната посока:). Но това очакване вероятно се дължи на многократно препрочитане на Властелина и др.такива истории, които са прекрасни всъщност. Както и да е. Направо ми беше мъчно за Джизал.
Всъщност за мен главният злодей е Първият магус Баяз — велик манипулатор, който дълго време ме заблуждаваше, че е добрият опитен ментор а ла Гандалф и Белгарат:). Ама не, на практика той изманипулира почти всички герои. Инквизитор Глокта, от друга страна, е жертва на обстоятелствата. Той е садист, защото е бил зверски изтезаван и осакатен, това е ясно, мисля, като бял ден, дори ученик, който е внимавал в часовете по психология ще наясно с тази метаморфоза. Можем да му съчувстваме, но не и да го мразим. „Защо го правя, защо го правя?!“… Разбира се, далече съм от мисълта да се идентифицираме с него, а и момчетата му помощници не са пример за подражание.
След трилогията прочетох Монца, но след това интересът ми към автора позалиня, защото с „Герои“ получих още от същото.
Метеоритът от Дан Браун
Книгата не е лоша, но очаквах малко повече от автора. Не успя да ме заплени и да я прочета на един дъх, както другите му книги.
Два врага от Йордан Йовков
Звярът не е в гората, звярът е в къщата!
Билбо Бегинс или дотам и обратно от Джон Р. Р. Толкин
Хобитът е страхотна книга и аз я обожавам, въпреки че обичам повече Властелинът. Но и в двете любимият ми мотив е, че главният герой не е воин или нещо такова, не е дори млад приключенец. Той и в двете книги е 50 годишен, спокоен и не особено смел — поне на пръв поглед. А накрая спасява всички. Това ми дава надежда, че и в мен се крие повече, отколкото може да се види на пръв поглед.
Ще спра дотук, защото ако напиша всичко, което ме е впечатлило в тези 4 епични книги, ще се получи не коментар, а роман.
Морал за красиви момичета от Алегзандър Маккол Смит
Харесвам я тази поредица. Действа ми успокояващо.
Еее, Stas Kirov, много сте придирчив! НИКОЙ не може да надмине Толкин, но не трябва да обвиняваме хората за това. Повярвайте ми, и аз опитвах, и то многократно, ама не стана…
Милионерша търси запознанство от Татяна Полякова
Много готина и забавна книга
Ловецът на хвърчила от Халед Хосейни
Изключителна книга, на две места успя да ме разплаче, което не се е случвало с друга книга. На мен ми хареса на други не, което е нормално, хората са различни. Благодаря за възможността да я прочета тук.
Приказка без край от Михаел Енде
Супер е! Вълнуващ приключенски роман, но ако можеш да ги видиш, има и много красиви послания. Философията е страхотна, въпреки че не ми е ясно абсолютно всичко. За мен това е най-готиното произведение на Михаел Енде — дори по-добро от Момо и Пунш на желанията. Енде също е един от любимите ми автори — на трето място след Толкин и Лизелоте Хенрих (авторката на Синовете на Великата мечка). Горещо препоръчвам всичките му книги.
Не знам какво му е лошото на малко въображение.
Сейлъмс Лот от Стивън Кинг
С почти всичко съм съгласна, но не трябва да съдим така прибързано.
Имало едно време… от Джани Родари
Хахаха много е смешна, но най-много ми харесват четирите дълги разказа. Дали да не пробвам и аз да напиша нещо такова… не мисля, че ще е трудно
Автобиография от Бранислав Нушич
Много общовалидни истини са казани тук
Уикенд от Фей Уелдън
Страхотен разказ, много силен.
Връщане към живота от Сандра Браун
Много наивна, безумно кратка сякъш нахвърляна на две на три, според мен една от слабите книги на писателката, има къде по-добри!
Вихрена страст от Айрис Йохансен
Динамична и интересна поредица! Третата книга ми хареса най-много, изпълнена с действие, прелитаща през вековете, разгърнати герои, сложни взаимовръзки, съчетава прекрасно любовен роман с криминале и приключенски дори! Горещо препоръчвам!
Джонатан Ливингстън Чайката от Ричард Бах
Тази книга е прекрасна — увлекателна (прочетох я за половин час), добре написана и с интересна тема. Но никое от тези неща нямаше да има смисъл, ако не беше посланието и. Вярвам, че някой ден и аз ще се науча да летя — ИСТИНСКИ.
Едно лято с 20 момчета от Сара Оклър
Аз мислех, че ще е нещо като книгите на Астрид Линдгрен… колко жестоко съм се лъгала…
Читателски коментари