Читателски коментари

Песен преди залеза от Дейвид Григ

Dimityr Borisov (29 юни 2019 в 03:15), оценка: 4 от 6

Разказът е прекалено мрачен, но предполагам, че авторът не иска да отрече културните ценности. Той иска реално да съпостави силата на грубата действителност срещу силата на изкуството, което ще изгуби битката. И в крайна сметка той си представя бъдещето доста песимистично — цивилизацията ще доведе хората до самоунищожение. От това ще последва бедност, която ще превърне останалите хора в зверове. Хората ще са изгубили всякакъв морал и човещина, поради което изкуството няма да има смисъл да съществува.

Тайгър от Лорън Донър

Ро Си 2001 (28 юни 2019 в 23:55), оценка: 6 от 6

„Новите видове“ са много яки, моля продължете да превеждате.

Сам в тълпата от Джорджия Боковън

Дияна В. (28 юни 2019 в 23:53), оценка: 5 от 6

Толкова много ми хареса, че препрочетох последните глави на фона на кънтри музика.

Даркнес от Лорън Донър

Ро Си 2001 (28 юни 2019 в 23:25), оценка: 6 от 6

„Новите видове“ са много яки, моля продължете да превеждате.

Къщата на тайните от Сара Оклър

dorn75 (28 юни 2019 в 15:15), оценка: 3 от 6

Не ми харесва. Скучна книга.

Мисис де Уинтър от Сюзън Хил


Отказах се на втората глава да продължавам с четенето, много монотонно ми дойде и повечето описания бяха на пейзажи. Но дано вие да я харесате.

Проста истина от Дейвид Балдачи

zaveyanata chitatelka (28 юни 2019 в 03:36), оценка: 5 от 6

На мен много ми хареса книгата!

Изумена съм как действа Върховният Съд в САЩ!

Може и другите така да действат-нямам представа, но наистина приличат повече на политици, а не на съдии!

А дали(понеже е писана1998), военните в САЩ все още нямат права?

Миг, безкраен като вечност от Пат Далтън

ekhipatia (28 юни 2019 в 02:48), оценка: 3 от 6

Безсмислена история.

Порочна мания от Мария Барет


Не си позволих да поставя оценка. Твърде тежка ми дойде, не я дочетох.

Без следа от Нора Робъртс


— Понеже ми стана интересно от коментара ви, погледнах за какво става въпрос. Дори си направих труда да потърся оригинала на книгата и мисля, че грешката най-вероятно е на преводача. Докато тук е преведено : " Кожата й беше с цвят на абанос, по страните й се беше появила руменина. " , английския вариант е : " Her skin was ivory, touched with a rose brought back by rest and food. " Явно проблема е в превода на думата " ivory" , която има значение на цвят слонова кост, но тук незнайно по каква грешка се е превърнала в абанос .

Непознатата от Ямайка от Катрин Каултър

Pajarito (27 юни 2019 в 01:21), оценка: 5 от 6

Мислех да и дам четворка, но това с всичките деца си беше прекрасно.

*правопис

Любовни песни от Джорджия Боковън

Дияна В. (27 юни 2019 в 00:48), оценка: 5 от 6

За жалост прочетох първо „Любовна песен за утре“, после разбрах, че действието на „Любовни песни“ предхожда другата.

Валиант от Лорън Донър

Pajarito (27 юни 2019 в 00:20), оценка: 5 от 6

Да, Валиант е чаровен, но книгите много се повтарят. Всичко с това постоянно спасяване на главните ми дойде в повече.

Да спиш с врага от Линда Хауърд

Rista.69 (26 юни 2019 в 23:26), оценка: 3 от 6

Разочаровах се от тази книга. Едвам я прочетох, а на много места четях целите страници по диагонал. Не бих я описала като нещо добро от автор, с наистина много добри произведения. Въпрос на вкус, разбира се.

Фюри от Лорън Донър

Pajarito (26 юни 2019 в 19:06), оценка: 6 от 6

Историята за Фюри ми хареса. Много силни чувства, които минават и на читателя. И за последно мисълта „Защо не вълк а куче“ моля напусни ме..

Седем дни след петък от Джорджия Боковън

Дияна В. (26 юни 2019 в 17:31), оценка: 3 от 6

Добре започна, интересна идея. В някакъв момент героинята започна прекалено много да мисли и премисля, стори ми се твърде пресилено притеснението й и гордостта. И понеже вече чете поредната книга от авторката, тази повтаряща се несигурност в главните героини започна да ме дразни.

Как да си хванеш наследница от Джулия Куин

pepamihailova (26 юни 2019 в 14:40), оценка: 5 от 6

Хареса ми! Динамични действия и диалози, написани с чувство за хумор.

Червенокосата дева от Шърли Бъзби

didika (26 юни 2019 в 11:51), оценка: 6 от 6

Хареса ми книгата, напрегната, динамична, всичко си имаше. Прочетох три или четири книги на тази авторка и всичките ми харесаха.

Да откраднеш рая от Жаклин Рединг

Mimimgencheva (26 юни 2019 в 10:19), оценка: 5 от 6

Краят е претупана, но иначе увлекателна.

Смъртта на Земята от Жозеф-Анри Рони-старши

Камбата11 (26 юни 2019 в 10:14), оценка: 6 от 6

Кратък, но ‘безсмъртен’ шедьовър!