100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството от Майкъл Харт
Моханед е бил неграмотен/виж уикипедия/,Коранът е написан от един равин,при когото Мохамед е бил пастир на камили. Това е направено в отговор на „застрашителното“ нарастване на християнството,според евреите! Той е бил маша в ръцете на евреите,но после това им се връща!
Девойката, която ми постла легло от Робърт Бърнс
Невероятно!!!!!!!!!!!!!!!!
Не мога да повярвам,че е писано от човек(нека ме извини Робърт Бърнс).
Аз съм почитател на съвсем друга литература.Например Стивън Кинг но тук просто нямам думи.Затова млъквам…
Остров Тамбукту от Марко Марчевски
Книгата е страхотна! Моята баба я е чела като млада и сега ми я препоръча. Много ми хареса. Препоръчвам я на всички.
Сезонът на мъглите от Евгений Гуляковски
Невероятна книга, която някога имах и дадох да се чете-така и не ми я върнаха, а аз забравих на кого съм я дала.Много съжалявах, затова сега радостта, че я открих и бллагодарността, че мога да я изтегля са много, много големи,благодаря ви от сърце.
Дребнио волен народ от Тери Пратчет
Поздравления и за чудесния превод :-)
Москва — Петушки от Венедикт Ерофеев
сигурно си много малък.
Роза през зимата от Катлийн Удиуиз
Прекрасна книга.
Четиримата изкусни братя от Братя Грим
Поучителна приказка,както всични други на Братя Грим!
Изповедник от Тери Гудкайнд
И аз съм на това мнение,но ми се ще да вярвам,че ако има продължение да е направено както трябва.А не както често се получава……..комерсиализацията да наделее.
Капитанът и дивата котка от Кет Мартин
Книгата е интересна, но не чак толкова — чела съм и по-добри!
Парфюмът от Патрик Зюскинд
От 20 години слушам колко хубава и уникална книга е „Парфюмът“. След поредица от неудовлетворително-слаби произведения на които попадах, реших да прочета нещо, за което всички твърдят, че е стойностно.
Глупости на търкалета! Подобни има с десетки. Единственото, което я отличава е старомодния стил, в който е написана, и който може би подвежда някои читатели, че е класика.
Момчето птица и земното притегляне от Димитри Иванов
Димитри Иванов говори за това, че личността на Уортън е забулена в мистерия. Нещата изглежда са се поразбулили. Статията на английски в Wikipedia дава информация и снимка, както и библиография с още произведения.
http://en.wikipedia.org/wiki/William_Wharton_(author)
Съкровищата на Дяволската планина от Любен Христофоров
Хареса ми, въпреки неточностите… още повече като разбрах, че е истинска история, направо се възхитих
Търся останалите книги, но не ги намирам…
Записки от една голяма страна от Бил Брайсън
Някой може ли да качи „Панаир на суетата“ или „Книга за снобите“ или нещо на Александра Маринина,както и още нещо на Дъглас Престън.Благодаря предварително,Майкъл Конъли също има още доста хубави неща.
Непознат в огледалото от Сидни Шелдън
Потресаващ трилър, както са всички на Сидни Шелдън. Животът на героите е проследен от раждането до смъртта. Те са силни и амбициозни личности, които за да постигнат целите си са готови на всичко, дори това да струва живота им.
Изключително удоволствие е да четеш това сатирично произведение!!!
Ловецът на хвърчила от Халед Хосейни
Ловецът на Хвърчила, както и Хиляди Сияйни Слънца са невероятни романи. Свърших и двете книги докато бях в обществен транспорт, за това не можах да си позволя да се разрева като бебе. Книгите много добре илюстрират, че всеки народ, всяка етност, всяко общество си имат и добрите хора и лошите хора и няма място за тесногръдие, когато става въпрос за цял един народ (не критикувам никого!).
Много ме впечатли раздвоението в края на книгите — щастлив край ли е това или не? Ако има мнения по този въпрос, моля ги споделете.
Горещо препоръчвам романите на всички и се надявам тези, които ги прочатат от тук, да си закупят и книжния вариант. Аз лично смятам ако трябва с бой да накарам децата си да прочетат тези книги :)
Случаят в Аби Грейндж от Артър Конан Дойл
Малко ми е гадно, защото Шерлок Холмс за втори път прикри престъпник. Миналия път за една жена не помня точно в кое произведение, а сега и моряка!
Гордост и предразсъдъци от Джейн Остин
Искам да изразя съгласие с предния коментар, като кажа, че шекспир и Джейн Остин са от малкото автори, получили положителна оценка от Вирджиния Улф.
Колкото до романа — несъмнено най-доброто от Джейн Остин, с изпипани характери, съдържание, сюжет. Едва ли ще бъде написан някога по-добър любовен роман. Езика и стила са ненадминати и сигурно дълго време ще си останат такива. За мен е класика. Съжалявам, че не се изучава в училище.
Последната тайна на земята от Джеймс Ролинс
Ролинс е най-добрият до момента автор в своя жанр (след смъртта на Майкъл Крайтън), а „Последната тайна…“ е достатъчно добра книга — не е най-великата му, но не може да се отрече, че с всеки следващ роман Ролинс става все по-добър и по-добър.
Читателски коментари