Река Лезарда от Едуар Глисан
Няма как да не напиша нещо за тази прекрасна книга, която имах щастието да коригирам.
На първо място, тя е книга, която може да се каже, че е историческа, в смисъл, че отразява събития, които са се случвали, а именно борбата за независимост на малкия остов Мартиника от суверена му Франция. Борбата на един просветен и с богата душевност народ и срещу корумпираните местни политици, служещи на свои и френски икономически интереси.
Но това не е исторически роман.
В този роман човек открива най-вече живота и съдбите на хората, които живеят на този остров; опознава ги, опознава вярванията им, опознава стремежите им, опознава духа и страстите им.
Всичко това е разказано от автора по един блестящ и поетичен начин.
„Река Лезарда“ е шедьовър сред съвременните романи.
Бих желала повече хора да се докоснат до този шедьовър, който обогатява, образова, доставя наслада на четящия.
До края на света от Елизабет Лоуел
Това е една от малкото книги, които обичам да препрочитам когато ми е тъжно.Просто историята е
невероятна.Горещо я препоръчвам на всички, които обичат този жанр.
Ди Гунан от Роберт ван Хюлик
Препоръчвам ви да четете резюмета на книгите в Shvoong
Танцуващият дявол от Кони Мейсън
Много ми хареса главният герой,грабна ме характера и визията му. Книгата е много завладяваща до средата ,но след това някак си става по-малко интересна ,но пак не е лоша. Ако авторката се беше постарала малко повече точно към края, тази книга щеше да е един незабравим роман. Но мисля ,че и сега се нарежда сред любимите ми!
Отмъщението на Монца от Джо Абъркромби
Всъщност Монца е един от най-готините персонажи на Абъркромби точно по причините, които ти споменаваш като негативни. На мацето му трябваше отделна трилогия, не само една книжка — образът е достатъчно добър, за да претърпи още развитие.
И ако Монца ти е неприятна и „кучка“, то не знам как ще определиш Йорг Анкрат — Принца на Тръните от поредицата на Марк Лорънс, който е главен герой, разказвач и… изнасилвач, мъчител, убиец, главатар на банда от такива като него, отмъщаващ на всичко и всеки (за смъртта на брат си и майка си), докато се опитва да се добере до трона, който смята, че му се полага по право… а защо не и до глава на една бъдеща Империя? В три книги този тип (между другото един от най-великите персонажи в дарк фентъзито изобщо) си е все така жесток.
Невероятно добра книга — както е писано в по-горен коментар истинска емоционална въртележка — силна, страстна, невероятно затрогваща история, която ме грабна още в началото и не ме пусна до края. Една от най-добрите книги на Елизабет Лоуел за мен. Също я препоръчвам на всички фенове на жанра.
тая монца е една отвратителна кучка, толкова хора пукясяха заради нея, то великият й брат едно меркантилно копеле, което сам си причинил смъртта. ИСкаше ми се накаря Тръпката да я бе заклал, няма справедливост.
Летен сън от Джейн Кристофър
Не ми хареса особено, не можа да ме грабне, накрая е претупана .
Добра е!
Способен ученик от Стивън Кинг
Напьлно сьм сьгласен с Ели,много лош превод,както и всички от него.
Рита Хейуърт и изкуплението в Шоушенк от Стивън Кинг
Много лоШ превод,направо отвратителен.
Арабският принц от Вирджиния Хенли
На мен ми харесва, обичам да я препрочитам.
Принцесата на Марс от Едгар Бъроуз
Като не Ви харесва книгата не я четете. Всеки избира сам за себе си какво да или не чете. Книгата е страшно добра /филма също/. Написана е много преди „Междузвезни войни“ да излязат на екран, дори да вметна, че Лукас е взимал идеи от нея. Поради което във филмовата адаптация на книга не са използвали термини като „джедай“.
Преди да те срещна от Джудит Макнот
Интересна книга, хареса ми, но не съм впечатлена……
Истинско розово романче…
Предговор от Маргарита Тачева
При това преди 35 години!
Мъртвите сибирски полета от Виктор фон Фалк
Браво за коментара!
Тази книга от доста време ми беше в графата „задължителни за четене“… До момента, в който не я почнах и с триста зора я избутах до средата. Съжалявам, ама истории тип „Многострадална Геновева среща граф Монте Кристо“ не са ми по вкуса. Още повече пък толкова постно написани.
Ако искате да прочетете действително сериозна и достоверна книга за Сибир — хванете „Архипелаг ГУЛАГ“ или „Децата на Арбат“.
Вечната Амбър от Катлийн Уинзор
Аз пък се надявам да нямаме — нека остане нещо за въображението на читателите. А и да си говорим право, продължението на „Отнесени от вихъра“ не струва кой знае колко.
Незнам как някоѝ може да напише,че тази книга е досадна или скучна,можеби е полесно да го изгледаш на филм.Нищо неможе да се сравни със собствените картини които всяка една фантазия създава,поне за мен.Книгата е невероятна,всяко младо момиче би трябвало да я прочете,много е поучителна,аз ви я препоръчвам.
Боже мили, хора!!! Не ви ли прави впечатление, е това е плагиат, и то груб, на граф Монте Кристо?!? Даже имената на героите са съвсем леко променени…На какво толкова се възхищавате?!?
Читателски коментари