Читателски коментари

Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин

ПиларТернера (19 април 2012 в 19:06)

за запалените фенове препоръчвам един руски фен-сайт: crows.ru

сигурно ще ви бъде интересен; на мен ми е перфектен, а във форума му са подробно развити всевъзможните хипотези за бъдещото и минало развитие на сюжета, героите, филма и т. н. със сигурност има и съответни англоезични сайтове…

аз лично искам само едно — Мартин да се стегне и да допише поредицата с качеството на първите 3 книги…

Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин

жорката (19 април 2012 в 17:12)

п.с. извинявам се за допълнението — сега се сетих че и Антъни Хед също би ставал за Станис (ако не обръщаме внимание на това че не е плешив, а се съсредоточим върухи играта му и цялостната му визия). Който не е гледал Мерлин няма да ме разбере.

Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин

Георги Александров (19 април 2012 в 17:01)

Бих добавил че като прочетох танца ме хвана страх…. Според мен Мартин твърде много ще се отклони от пръвоначалния си замисъл. Има две възомжности — или да напише още поне една книга (ако остане жив дотогава) — и да изтресе половината герои още в следващата и да останат зобмитата на Другия срещу бойците на Огнения бог. възможностите за две и двете не са приятни. Почти сигурон е, че Станис ще умре (според мен) освен ако не стане АЗхор азхаи а това е невероятно защото той отговаря на пророчествата — пъров защото не е роден в драконов камък, втоор защото Може да създаде само един дракон а не три, и трето защото дори да убие племнника си той не е най-скъпото му същество (за тази титал му могат да се борят дъщеря му и Мелисандра) Вещицата дава лъжливи тълуквания на това което говорят жреците във Весетерос. Инересно каква е нейната изгода. защо просот не докара Денерис в седемете кралства. Може ли жената Мелисандра да се надява на нещо повече от жрицата Мелисандра? Ако пък Станис не умре — как ще понесе идването на Денерис и Егон. Да не говорим, че той повежда аримята в битак с Другите самозаблуден, че може да победи. сами видяхет резлутата. мелиснадар не може да го зърен сред огъня си, а армията му измира. Ще го спаси ли Джон Сняг? Ще умре ли Аша? ще види ли Джон някой от роднините си — Санса, Бран, лейдин катрин, Аря? Очаквам доста драматични развръзки в книга шеста.

П.С. Всичок се свежда дод ве възможности — победа на Станис над Другите (малко вероятно) и обединение на Севера около него или пълна загуба нахлуване на Другите през Вала и идването на Денерис.

Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин

Георги Александров (19 април 2012 в 16:46)

ако ще търсим не-червенокоси актриси аз бих предложил Джулияна маргулис. Идва ми перефектно и като игра и като визия. пък и вес пак Станис не е чак толкоз млад Предполажа се робърт е някъде окол педесетака, значи Станис трябав да е съвсем малко по-млад и плешив или поне достолепно оплеишвящ със сурово излъчване. т.е. очаква се мелисандра да е някъде около чедиредесет годишна жена, женствена но не прекалено, облечена непрестанно в червено и червенокоса (но явно последното няма да стане, която го следва по петите като сянка. За Станис аз бих предложил Патрик Уилсън, или артиста дето игра Лок в Изгубени, ама никой не ме пита. А пък джон Сняг си ог представям малок по-възрастен — да речем Дж. мастеръсън по-отговаря на моя вкус за Сняг. Млад но не прекалено. Във филам е прекалено незрял, на фона на Ед Старк, който пък е направо старец (виж Шон Бйин е добор попадение макар че аз си представях по.-скоро Ангъс Макфидиъс или Джереми Айрънс като Нед Старк и Клуни — като Р.Баратеон) въобще доста различни ми се оказаха представите от книга, като гледах филма после. А Церсей ми дойде много….младолика. Аз си я представях по-скоро като Порша де Роси. Треперя как трябва да изглежда Марджъри. (Церсей а на 30 а във филам трдно ще й дам и 20. Марджъри е на 16 — 12 годишна ли ще вземат). Другото добро попадение след шон Бийн е момичето което играе Аря (ох не ме може да ми се превърти езикът), както и джуджето Ланистър. а от Джайм очаквах да е къде по-мъжествен, постянно се натяква, че най-големият мъ сред мъжете, с най шроките рамене, най големият …..Филмът много ме разочарова.

Падналите богове от Дейвид Зиндел

psyborg (19 април 2012 в 12:30), оценка: 6 от 6

Много любима книга…

Не мога да си представя как може на някой да му се стори мудна. Има толкова много събрано вътре, че дълго след като я прочетох за първи път съм се сещал за нея и за философията, която е вкарана вътре.

Камъни от Ради Радев

Frey (19 април 2012 в 08:42), оценка: 5 от 6

Автора има много добри идеи, но във всичките му творби липсва естетическа висота.

Вторници с Мори от Мич Албом

Frey (19 април 2012 в 08:27), оценка: 2 от 6

Доста пресилени са достойнствата на книгата. Цялата творба е изградена с беден набор от „мъдрости“ и много пълнеж. Не можах да получа усещането за величавост което очаквах заради оценките тук. Посредствено и неоригинално мъдруване, а антиестетиката на повествованието е типична за съвременните четива, налагащи грозното като един вид достойнство. Хората нямащи високи естетически потребности обикновено се задоволяват и с ниски нравствени и светоописателни такива. Боравят с прости понятия и категории, което е изгодно на капитализма да пробутва все по-евтини и по-евтини продукти за духа.

Представените тук „мъдрости“ са толкова банални и клиширани, че неощетените ментално люде следва да са били на това ниво в юношеството си, ако не и по-рано.

Пир за врани от Джордж Р. Р. Мартин

IOVETO (18 април 2012 в 22:27), оценка: 4 от 6

Наистина тази част е много скучна!

Задната врата на съдбата от Агата Кристи

yanko173 (18 април 2012 в 17:35), оценка: 3 от 6

Гледам предишните коментари и имам чувството, че аз съм чела някоя друга книга! Реших да си припомня нещо на Кристи, която ми е доставяла много приятни емоции в миналото. Наслуки избрах роман, който не съм чела преди и ….останах ужасно разочарована. В историята почти нищо не се случва. Едва се насилих да я дочета. Вярно всеки има свое виждане за това какво е интересна книга, но според моето тази е скучна и я докарах до края само на инат.

Робиня на любовта от Карън Робърдс

keron stone (18 април 2012 в 15:48), оценка: 6 от 6

това беше първия роман който прочетох от този жанр и ми хареса много …..прочетете я интересна е

Вихър от мечове от Джордж Р. Р. Мартин

тцЪ (18 април 2012 в 14:28)

Това е най-силната книга от поредицата, но за съжаление липсват поне две глави. Едната с Давос — (изпусната е сцената със заклинанието на Станис и пиявиците), другата е с Джайм — също важна. В нея се разкриват подробности около убийството на Лудия крал Ерис. Точно в нея читателят може да се настрои по-благосклонно към Джайм ( един от най — сполучливите герои на Джордан, след Дяволчето)

Дива любов от Колийн Фокнър

nushii (18 април 2012 в 13:43), оценка: 6 от 6

Много, ми хареса.

Забравената песен от Неа Станд

Тенева (18 април 2012 в 12:26)

Хубава приказка

Мусаши от Ейджи Йошикава

glishev (18 април 2012 в 12:10), оценка: 6 от 6

Първо прочетох „Тайко“ на Йошикава. Сега чета и „Мусаши“. Преводът не е лош, без да е съвършен. Самите книги на Йошикава са интересни, съвсем различно композирани от европейските исторически романи. Усеща се много специфично японско мислене. Героят е любопитна фигура (най-популярният учител по фехтовка в Япония), но лично аз харесах повече „Тайко“, защото там става дума за съдбата не само на един човек, а на цялата страна.

Кралят на зимата от Бърнард Корнуел

glishev (18 април 2012 в 11:58), оценка: 6 от 6

Бърнард Корнуел е страхотен автор (сценарист на култовия сериал „Шарп“ за Наполеоновите войни), а трилогията му за Артур е особено добра.

Това е исторически роман, а не поредното фентъзи. Артур е военен вожд, изправен пред нашествието на саксите в Британия, а епохата е V в., веднага след оттеглянето на римляните от Британия. Цивилизацията се разпада, варварите идат, самите брити не са много повече от варвари, християните и езичниците взаимно се подозират в предателство, а няколко хиляди мъже трябва да застанат в стената от щитове и напук на всичко да опазят страната. Има си и хумор, и герои, които се представят за магьосници, и любовна история, но главното си остава калта и войната. Всички познати мотиви от легендата за Артур и рицарите му са обърнати наопаки. Великолепна атмосфера.

Крал Артур от Роджър Ланслин Грийн

glishev (18 април 2012 в 10:37), оценка: 6 от 6

Прекрасна книга, подходяща за деца и тийнейджъри. Доброто старо рицарство, представено в цялата си приказна слава. Много хора, чели тази книга като деца, признават, че тя им е повлияла в интереса към легенди и история.

Под игото от Иван Вазов

cvetq_16 (18 април 2012 в 10:34), оценка: 6 от 6

Съгласна съм

Ангелско сърце от Уилям Хьортсбърг

extraordinary_ (17 април 2012 в 22:45), оценка: 3 от 6

Интересният финал не компенсира останалата част от книгата, която не е нищо особено.Авторът е имал въображението за някое друго убийство и е прочел тук там разни неща насочени към окултизма. Сюжетът е доста добър, но все пак това не е най-важното има значение и начинът по който е написана книгата.

Цената на живота от Робърт Шекли

наско (17 април 2012 в 21:15)

Много актуално и поучително!

Тайната градина от Франсис Ходжсън Бърнет

Clarrita (17 април 2012 в 17:26), оценка: 6 от 6

Удивителна книга, непременно я прочетете, ще се хареса и на малки и на големи :)