Читателски коментари

Обичай само веднъж от Джоана Линдзи


Винаги съм харесвала идеята много мъже да се грижат за едно момиче. Всеки темперамент е различен,но любовта им към нея е еднакво силна. Жалко, че нямам толкова вуйчовци или пък чичовци… Забавно е, но и трудно… Забавлявах се с тази книга, макар лично аз да намирам пропуски в любовната история.

Синият Марс от Ким Стенли Робинсън

ventsy (23 август 2012 в 23:28), оценка: 5 от 6

Това е една изключително интересна и реалистична сага за колонизирането и тераформирането на Марс. Това е последната книга в трилогията, която, доколкото си спомням, е фокусирана най-вече на политическите и икономическите отношения между Марс и Земята.

Най-добре е да се прочетат първо първите две книги, които по мое мнение са по-интересни.

Филипинецът и пияният от Уилям Сароян

Mars Lumograph (23 август 2012 в 23:04)

Разказите са страхотни. И са някак близки на българския читател. Голям автор!

Ти ми принадлежиш от Джоана Линдзи

kkstoeva (23 август 2012 в 21:06), оценка: 5 от 6

И двете книги много ми харесаха!Невероятно увлекателни !

Кръстоносните походи през погледа на арабите от Амин Маалуф


Наистина книгата е написана сухо и затова я спрях по средата. Не съм историк, за да съм запознат с фактите добре. Определено в началото е интересна, защото гледната точка е обърнала монетата. И виждаш, че от другата страна се гледа по-абсолютно същия начин, както от нашата. Но в последствие става доста скучна, може би защото е директен препис (ако не бъркам, защото я четох отдавна) на арабските летописци от онова време, но наистина всичко започва да се повтаря и преповтаря.

Господаря на вълците от Хедър Греъм

hadoy (23 август 2012 в 18:03), оценка: 6 от 6

Автора има и други поредици к/о са по-добри от тази, но и тази стaва.

Убийствени сънища от Айрис Йохансен

nushii (23 август 2012 в 17:25), оценка: 6 от 6

Книгата е супер, много ми хареса.

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Независим (23 август 2012 в 14:43)

Айде тогава да говорим за противници на режима. Марков безспорно е най-изтъкнатият. Но в същото време не е дисидент???

Спорейки дисидент или недисидент е някой, всъщност ние спорим дали да го причислим към противниците на режима или не. Защото това е най-същественото в смисъла на дисидентството — да се разграничиш от господстващия режим и да му се опълчиш.

Всъщност зад дебатите кой е дисидент и кой не, се крие спорът кой можем да определим за борец срещу режима и кой не. Защото някои, твърдейки че не били съгласни с водената от комунистическата партия политика или че имали некомунистически убеждения искат да се представят или легитимират като борци срещу режима. А това просто не е възможно. Ако всички несъгласни с политиката на режима му се бяха опълчили в някаква форма, той не би съществувал толкова дълго.

Кратка история на времето от Стивън Хокинг

mailsteg (23 август 2012 в 11:04), оценка: 6 от 6

Това най-много ми хареса в книгата.

Нищо не приемейте за даденост, мислете.

Хубави теории но те са просто път към по обширно и правилно разбиране на света около нас. Няма как да не отдам дължимото на Хокинг един от най великите ни съвременици.

Забранената египтология от Ердоган Ерчиван

mailsteg (23 август 2012 в 09:42), оценка: 1 от 6

Вероятно ще бъда анатемосан че пускам коментар без да прочета докрай книгата но първите 5 глави се оказаха достатачни за да спра да чета. Накратко, странна интерпретация на факти, някои от които недоказани и все още проучвани. Да търсиш под вола теле не е новост както и „световните конспирации“ но ве пак видях единствено критики основаващи се къде на факти къде на чиста проба спекулации къде на предположения. Несъмнено историците ни са допуснали много грешни и имаме огромни пропуски в историята и всеки лайк може да се позове на редица всеизвестни факти за да докаже това твърдение, не е велика тайна.

Не виждам новости които да правят тази книга полезно четиво и ако авторът си направи труда да проучи по внимателно използваните от него факти и изгради теория подкрепена от фактология тогава ще я прочета с най голямо удоволствие.

До тогава има безброй книжки които се позвават на факти които нямаме как да обясним и се спекулира безобразно с тях.

Захир от Паулу Коелю

Alex Mizurski (23 август 2012 в 00:41)

Mного хубава книга…

Две години ваканция от Жул Верн


Както каза един мой приятел когато му дадох книгата — „Не съм я чел но заглавието много ми харесва“. И оттогава и на него му е любимата детска книга. Благодаря на организторите на този сайт че са я вкарали тук!

Сега и завинаги от Джудит Макнот

Петя (22 август 2012 в 22:56)

Много е хубава. Харесвам всичко от Джудит Макнот. Прекрасни истории който докосват сърцата.

Сега и завинаги от Джудит Макнот

Lexy (22 август 2012 в 22:24), оценка: 6 от 6

Най-хубавия роман на Джудит Макнот. Чак завиждам а тези, които не са го прочели.

Снаха от Георги Караславов

darkeye95 (22 август 2012 в 21:41), оценка: 6 от 6

Толкова пъти съм я препрочитала и мислила над нея, мисля че мога да напиша анализ , по-дълъг от самата книга. :D

Под игото от Иван Вазов


Много ми харесва това мнение — много е точно и балансирано, споделям го на 100 %.

Под игото от Иван Вазов

darkeye95 (22 август 2012 в 21:34), оценка: 5 от 6

Романът има доста фалове, като например категоричното разпределяне на „добри“ и „лоши“ герои, стереотипни образи и елементи на мелодрама.

Но също така правдиво обрисува българския бит, култура и душевност, пресъздава ужасите на кланетата при погрома на Априлското въстание.

А и все пак това е първият български роман — той проправя пътя на следващите. За добро или зло, българският роман започва от „Под игото“. Без него не бихме имали българската литература в днешния й вид.

Кратка история на почти всичко от Бил Брайсън

Пеко (22 август 2012 в 21:31)

Една от най-хубавите книги, които някога съм чела — интересна, забавна, с тънко чувство за хумор и най-вече човечна. Препоръчвам я на всеки. Мнението на Изабела и супер точно.

Мосад от Виктор Островски, Клеър Хой

Пеко (22 август 2012 в 21:22)

Фактът, че книгата въобще е публикувана, показва, че Мосад не са я взели на сериозно. Така и би следвало да се и приеме — като крими, но без конкретна история. Все пак дава някои теми за размисъл.

Кръстоносните походи през погледа на арабите от Амин Маалуф

Пеко (22 август 2012 в 21:19)

Малко сухо са представени фактите и може би е за хора с по-добри познания от моите по история. Все пак е интересна и особено в частите, където се описва бита на хората по това време. За мен най-поучително е манталитета на хората тогава и как нищо не си слагат на сърцето и всеки си гони интересите,днес братя, утре-врагове за престола. Поучителна най-малкото.