Читателски коментари

Постеля от рози от Хедър Греъм

roni4ca (13 септември 2012 в 23:07)

Аз също съм благодарна на тези, които са ни предоставили книгата за четене, но и на този, която я е поискал, защото романа е много увлекателен за четене! Благодаря Ви!

Книгата на черепите от Робърт Силвърбърг

moketa (13 септември 2012 в 22:56), оценка: 4 от 6

Не много традиционна за Силвърбърг книга, досадно и мудно действие до средата на книгата, малко прекалява с цинизмите.

Общо взето- Силвърбърг има и по-добри произведения.

Фашизмът от Желю Желев

Кирил (13 септември 2012 в 21:34)

Книгата е класика. Тя отвори очите на цяло поколение, които израстваха през 80те да разберат за какво става дума при т.нар. „социализъм“. Друг е въпроса, че много я отричаха, но книгата се четеше под завивките с фенерче и всеки след прочитането се чустваше като Нео когато се събуди в клетката в матрицата. След това кой какво направи и как се преинсталира в Матрицата е друг въпрос.

7 дни и 7 нощи от Уенди Уакс

Amore Mio (13 септември 2012 в 20:57), оценка: 5 от 6

Книгата наистина е забавна и увлекателна, прочетох я за два дена. Очаквах някакъв по — добър край, но и така си я бива.

Алисия от Джуд Деверо

ели (13 септември 2012 в 18:31)

Тази героиня Алисия отначало е много , много ама много досадна с този неин клан… Чак не се издържа.. Добре, че после не е вече чак толкова натрапчиво. Първата книга ДЖУДИТ е къде- къде по-интересна.

Реваншът на Тангра от Андрея Илиев

pencho (13 септември 2012 в 17:52)

Артаван и компания, добре е когато застъпваме някоя теза, да поглеждаме в оригиналния източник, особено когато той е така достъпен, а не само във вестникарските „сензационни разкрития“. На 9а лист от ръкописа на „История Славянобългарска“ Паисий пише (допускайки историческа грешка, разбира се), че група славяни, след битка с „москали и руси“ се населили „покраи великие реки Болги, коя течетъ от южна страна на северъ през Московска држава и входитъ въ Окианъ море. Поради тая река Болга нарекли се болгари они словяне и до днесъ“. Сега ние знаем, че това не е вярно, но Паисий го е смятал за вярно. Не разбирам тогава какво би му попречило да нарече историята си „Славяноболгарска“, вместо да я именува неисторически и нелогично „Славно-болгарска“. Политическите инсинуации подир поредния повей на вятъра не бива да се приемат безкритично, особено в случаите, когато текстовете са се запазили до наше време и сами говорят за себе си на онези, които могат да четат и се интересуват от истината за тях.

Амеран от Жолийн Прюит-Паркър

Тракия (13 септември 2012 в 16:05)

Не разбирам защо романът има толкова ниска оценка, прекрасен е ..

Изчетох го на един дъх.

Да целунеш ангел от Сюзън Елизабет Филипс

Сисо (13 септември 2012 в 16:00)

книгата е много хубава. Препоръчвам я на всички :)

Избрах теб от Сюзън Елизабет Филипс

Magi74 (13 септември 2012 в 14:45), оценка: 6 от 6

Наистина това е една много интересна и увлекателна книга, определено много ми допадна.Препоръчвам я горещо на всички.

Градът и звездите от Артър Кларк

Pymen (13 септември 2012 в 03:46)

…1957… Аз съм роден през 1959 и от малък съм със широко отворени очи за света, но този роман ме шокира през 1987, (или 1988) когато разбрах, че тези технологии и тази фантазия са описани през 1957г. и дори сега можем да се дивим на гения на Артър Кларк…

Етногенезисът и биосферата на Земята от Лев Гумильов

Змей Горянин (13 септември 2012 в 03:30)

Какво му е тъпото на коментара? Много правилно се е изразил човека. Може би има предвид това, че света, а и България са видели от Русия и руснаците, много повече зло, от колкото добро. Вероятно, поради вроденото им и изродено имперско мислене, комплексите им за малоценност и пълноценност, както и диващината им.

Денят по-дълъг е от век… от Чингиз Айтматов

der Vogel (12 септември 2012 в 23:57), оценка: 6 от 6

Такъв типаж книги, поне се надявам, че наистина можем да говорим за типаж сред това море от литература, могат да бъдат описани с няколко простички слова-човешкия живот най-често в свят, извън „модерното общество“. Закваската на подобни книги е мястото на действие, а както често ще Ви се набива графично на очи „Железопътната линия пресичаше Саръ-Озеките…. А влаковете продължаваха да се движат от изток на запад и от запад на изток“ (неточен е цитатът ми). В тези своебразни няколко реда, както и в цялата книга, са заплетени въпроси, проблеми къде простички, къде общочовешки, които читателят, философът или който и да е посегнал към книгата е задължен поне малко да помисли. Философски разсъждения, съчинения върху отделни фрагменти на такива книги мисля не бива да очудват никого.

Тайната принцеса от Джоана Линдзи

Спаска Зънгарова (12 септември 2012 в 23:01)

Добра книга, но ако проченеш първо втората книга от поредицата, тази няма да е така вълнуваща. Втората книга определено ми хареса повече.

Реликвата от Дъглас Престън, Линкълн Чайлд

Клото (12 септември 2012 в 15:38), оценка: 4 от 6

Чела съм и по-хубави книги от жанра, но като цяло грабва вниманието. Финалът е доста силен и ме изненада, което си е постижение и заслужава да се отбележи.

Сърце под маска от Ребека Брандуейн

Nonni (12 септември 2012 в 14:28), оценка: 3 от 6

На мен пък не ми допадна особено

Лунните градини от Стивън Ериксън

Емил (12 септември 2012 в 11:23)

Най-добрата книга(фентъзи). Заради нея започнах да чета фентъзи на 44 год.

Пламъци от Сандра Браун

BellaS (12 септември 2012 в 09:54), оценка: 6 от 6

Това беше първата книга на Сандра Браун, която прочетох, и наистина ме запали!

Буря от ада от Джим Бъчър

iliander (12 септември 2012 в 09:12)

Книгата на Шарлот Бронте „Професорът“ не е издавана на български език.

Буря от ада от Джим Бъчър

Кирил (12 септември 2012 в 07:08)

Искрено благодаря на преводача. Постарах се да потърся грешки, каквито често се намират в аматьорски преводи, но не успях. Признавам, четох бързо, но искам да благодаря много на човека, който е превел това, тъй като книгата се чете. А точно това искат читателите. Преводът е изключително добър за аматьор, надявам се да не обиждам. Благодаря още веднъж за предоставеното удоволствие.

Също така благодаря на Читанка за шанса да чета книги, неизлезли на български. Трудът Ви е оценен, макар и в повечето случаи само морално.

Том О’Шентър от Робърт Бърнс

Бистра Спасова (11 септември 2012 в 23:18)

Поезията на Робърт Бърнс е прекрасна.Преводът на Свинтила е най-добрият, който някога е правен на български език. За мен е удоволствие да открия този сайт. Благодаря.

Впрочем, ето нещо интересно — корабът Къти Сарк /късичката ризка/ е кръстен на героинята от тази поема. Фигурата на носа му е тя и в ръцете си държи конската опашка.

Благодаря ви още веднъж: