Читателски коментари

Червен вятър от Реймънд Чандлър

д (26 януари 2013 в 21:21)

това с послания между редовете — бъди по-конкретен, щото аз например Чандлър не съм го приемал за нещо повече от крими-автор. Може и просто да не съм внимавал, та затова питам.

От кого сме произлезли от Ернст Мулдашев

KatiaG (26 януари 2013 в 20:52)

При отсъствие на археологически доказателства за ранни цивилизации, знанията на Посветените (като Кейси, Нострадамус, източните мъдреци…) са май единствения източник на хипотези. В този смисъл диалозите на Мулдашев с ламите и Знаещите са единственото интересно нещо в тази книга. За съжаление те са не повече от 25% от обема на книгата. Останалото са цитати на Блаватска и свободни разсъждения на автора, които претендират за научност. Адски дразнещо е когато някой се представя за методологичен учен, а допуска такова невежество като твърди, че на Луната са намерени следи от живот или че египетските мумии са възможни живи сомати, при положение, че като лекар той би трябвало да знае, че мумиите нямат мозък и вътрешни органи….

И въпреки това имам намерение да прочета и другите му книги единствено заради интересните хипотези, които представя.

Надявам се поне разговорите, които води с мъдри хора да са истински, а да не са измислени на базата на писаниците на Блаватска, защото много подозрително идеите се припокриват.

Аз, Клавдий от Робърт Грейвс

Светозар Атанасов (26 януари 2013 в 20:33)

Книгата е страхотна!

Разказва по много увлекателен начин, представена е в автобиографичен стил и не очаквах да ме заинтригува толкова много. Историята звучи съвсем неподправена, а в същото време е наистина интригуваща и в повечето части задържа вниманието с всеки абзац. Чете се много лесно, защото историята е поднесена по много естествен и в същото време изпълнен с емоция начин.

Първата част ми хареса повече от втората, но и двете са чудесни и ги препоръчвам.

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг

Ant (26 януари 2013 в 19:51)

И всичко това от човек, който съветва останалите да търчат по гаджета вместо да си затормозяват главите със „самисъла на живота“. Значителен прогрес от лятото до сега!

Спасителят в ръжта от Дж. Д. Селинджър

sle1914 (26 януари 2013 в 17:52), оценка: 6 от 6

Невероятен роман.Прочетох го на един дъх.Класика !!!

Брачен договор от Бъртрис Смол

vesy_taneva (26 януари 2013 в 17:20), оценка: 3 от 6

Романът не е нищо особено, според мен. Дадох му оценка 3

Падналите богове от Дейвид Зиндел

IOVETO (26 януари 2013 в 16:38), оценка: 3 от 6

Не ми хареса! През цялото време само говорене и не се случва нищо! Просто смяна на местата и пак безкрайно говорене и обяснения! Ама то защото била философска.

Няма лошо ама поне малко действие да имаше. Дочетох я единствено защото не обичам да оставям не дочетена книга.

Ако искате действие тази книга не е за вас!

И аз поздравявам преводача защото превода на тази книга със сигурност е било кошмар.

Летящите чинии на Илюминатите от Владимир Терзийски

Лазарус (26 януари 2013 в 16:13)

Виж ти….и така можело да се правят пари… С ГЛУПОСТИ!

Гласът на острието от Джо Абъркромби

натали (26 януари 2013 в 16:06)

Много интересно фентъзи, препоръчвам го на хора които не са със слаби сърца

Стефани Плъм или Г-ца 10% от Джанет Еванович


Влюбих се в стила на авторката,завладяващ и отпускащ.Кога ще качите още книги от поредицата?

Пътеводител на галактическия стопаджия от Дъглас Адамс

marieta_gv (26 януари 2013 в 13:49), оценка: 6 от 6

От дълго време се канех да прочета тази страхотна книга. Много свежо четиво, прочетох я на един дъх от 10 часа вечерта до 2 и нещо през нощта. Текста е жив, увлекателен и изпълнен със свежо чувство за хумор.

Натоварени със зло от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки

Станислав (26 януари 2013 в 12:37)

Много тъжно, че една толкова хубава книга е преведена толкова… посредствено.

Изключително лош превод и много слаб български език, а това е тъкмо този случай, когато не бива да се допускат никакви компромиси.

От кого сме произлезли от Ернст Мулдашев

KatiaG (26 януари 2013 в 12:07)

Здравей Пламен. Метърът е дефиниран първоначално като една 40-милионна част от един земен меридиан. Т.е. той не е произволно избрана единица, а е обвързан с реално съществуваща дължина. Възможно е древните също да са ползвали този еталон и също да са знаели колко е дълъг един меридиан. Въпросът всъщност е: Защо ние през 18-ти век решаваме да използваме метъра, а не друга мерна единица? Кой ни го е наложил и дали това не е умишлено с цел да можем да разчетем посланията на Голямата пирамида? Е ли е възможно организации като масоните например, да са имали това знание и да са го наложили. Много учени и общественици са били масони. Не искам да влизам в теории за конспирации, но си заслужава да се замислим защо ползваме мерна единица, която по всяка вероятност вече е ползвана в най-древни времена.

Клетниците от Виктор Юго

Денис (26 януари 2013 в 11:40)

Аз последния филм така и не се насилих да гледам. Мюзикълът обаче горещо препоръчвам!

По отношение на романа на Юго думите са излишни…

Прочетох пълния текст на „Клетниците“ на осемнайсет. Поне за едно момче това е перфектното време според мен. Достатъчно си зрял, за да оцениш чисто човешката стойност на творбата, красотата й. От друга страна, тогава идеалите са най-чисти, бушуват едни страсти, възмущения и прочее.

Червен вятър от Реймънд Чандлър

Ес Ти (26 януари 2013 в 06:07)

Ето нещо от Чандлър, което не бях чел досега. Същият завладяващ стил с послания между редовете!

Клетниците от Виктор Юго


На мен филмът не ми харесва, но то е нормално, след като си чел книгата. Четох я на 14–15 години и много ми хареса тогава. Мисля, че ако човек е романтична натура, ще му хареса на всяка възраст, а и Юго е страхотен писател. В книгата има убедителни, добре изградени образи и много Zeitgeist. Заслужава си човек да я е чел. На мен лично любимата ми книга на Юго е „1793“, но в сайта я няма, за съжаление. Ако я имах, бих я качила лично, но я нямам, затова, ако някой я има, нека я сканира. Не е голяма на обем, но е прекрасна!

Клетниците от Виктор Юго

Ализ (25 януари 2013 в 22:48)

Надявам се и на мен да ми хареса, мисля да я прочета, но първо ще гледам филма. Какво мислите за него? А на каква възраст сте я чели приблизително? И има ли значение това според вас?

Кой би повярвал от Сюзън Елизабет Филипс

някой (25 януари 2013 в 22:31)

книгата е прекрасна

Съвършен годеник от Джоана Линдзи

някой (25 януари 2013 в 22:28)

да и Малори са тук — но просто са фон …за мен поредицата е доста дълга / до тук 10 книги/ започва вихрено , втората и третата книга са също много добри и от там до края нивото пада. И продължава да пада. …. достигайки посредствеността…

Тайната от Джули Гарууд

някой (25 януари 2013 в 22:22)

на фона на поредицата за леърдите — тази книга е доста слаба , някак си завръзката е неубедителна.. героите и те