Читателски коментари

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг

Оксито (27 януари 2013 в 18:51)

Аз имам съвсем друго мнение за автора. Въобще някой чел ли е други негови книги? Според мен книгата е прекрасна. Препоръчвам и друга негова книга, казва се „Децата на новото хилядолетие“, също прекрасна книга.

Неукротимо сърце от Джейн Фийдър

пепси (27 януари 2013 в 17:18)

Една чудесна книга!!!

Спасителят в ръжта от Дж. Д. Селинджър

натали (27 януари 2013 в 16:57)

Има много хубави книги и аз харесвам четенето но със сигурност тази книга не е от любимите ми. Не ми хареса тази книга и това е, на когото е харесала хубаво, но това че е класика и т.н.т. не я прави интересна поне за мен не беше.Не мога да поставям оценки на автори, нито на произведения, мисля че не е редно. Единственото което си позволявам е на мен лично тази книга ми е боза.

Тайната градина от Франсис Ходжсън Бърнет

mese4ina (27 януари 2013 в 16:47), оценка: 6 от 6

Една от най- любимите ми книги. Чела съм я сигурно поне 20 пъти.

Нека ти разкажа от Хорхе Букай

teodoramiteva (27 януари 2013 в 11:20), оценка: 5 от 6

Поучителна книга, много добра!

В очакване на Годо от Самюъл Бекет

пешеходец (27 януари 2013 в 10:29), оценка: 6 от 6

Чета книгите в " Моята библиотека" от години, но се регистрирах едва днес. Първото мнение, което бих си позволил да направя е относно " В очакване на Годо". В далечната 1989 година, когато учих за изпита по " Западноевропейска литература" а и по-късно относно " Годо" имаше само най-общи критически приказки, но нищо по-конкретно. А може би и не търсих достатъчно… Но годините вървяха, времената се сменяха, с тях книгите, проблемите и пр. Едва напоследък се сетих за тази празнина в образованието ми и с радост установих, че мога да я намеря при вас. Не мисля, че бих могъл да изкажа нещо друго освен възхищение и очарование. Аз обичам да чета пиеси и някои от тях — разбира се най-добрите, сред които и „В очакване на Годо“ си ги представям почти на живо…. Особено ценя и вашите препратки към електронните библиотеки на руски и английски, на които чета почти свободно. За човек, който още навремето се е ровил и преписвал на тетрадки и фишове в читалните на библиотеките , електронните библиотеки са сбъдната мечта. Благодаря ви, че ви има !

Великият Гетсби от Франсис Скот Фицджералд

д. (27 януари 2013 в 10:10)

защо понякога не помислите два пъти преди да пуснете някой „безценен“ коментар. Книгата е класика, защото показва фалшът на американската мечта. Гетсби я изпълни, достигайки до върховете, за които някога е бленувал, за да намери смъртта си по един нелеп начин и да не остави дори спомен в жената на живота си. Отделно, че е написана много красиво и увлекателно, но това е просто бонус.

Невромантик от Уилям Гибсън

д. (27 януари 2013 в 10:02)

причината е в твоя приемник, пич. Книгата е повече от супер. А Гибсън не е хаотичен, а по-скоро е свръхкинетичен. Нещата се движат шеметно и наистина трябва да се чете на един дъх, за да се усети, а не за да се разбира. То и няма нещо толкова за разбиране — той не проповядва технологични идеи, а търси любовта в един разложен свят, който според него ще представлява бъдещето.

Червен вятър от Реймънд Чандлър

д. (27 януари 2013 в 08:41)

прочетох новелата и при все, че не открих нищо между редовете, си беше удоволствие.

Всичко на масата от Чарлс Буковски

lora201 (27 януари 2013 в 01:49), оценка: 6 от 6

Много интригуващ стил на писане има автора. На доста места се смях с глас така както никога не съм се смяла на книга досега. След това пък идваха тъжни и депресиращи моменти , които ме накараха да се замисля за нас като общество , за трудностите в училище , с неразбирането от страна на възрастните и честата несправедливост от тяхна страна , която превръща децата в жертви.Прекрасен автор не се изненадвам , че е имал голям успех в продажбите на творбите си. С радост бих прочела и останалото му творчество. Ако искате да се смеете , плачете , замисляте и извлечете поука от просто написаните житейски пътища на едно момче тогава прочетете тази книга , ще ви остави без дъх.

Окото на света от Робърт Джордан

Симо Петков (27 януари 2013 в 00:58)

12 тома за тези линии си е разтакаване

--------------------

Пълни глупости!

Р.Джордън, мир на праха му, е знаел че е болен и умира ..

ЦЯЛАТА поредица, със всички загадки и сюжетни линии — му е била в главата .. от самото започване на историята .. за да не се погуби трудът му напразно, когато разбира,че не му остава много … няколко месеца прави записки — как би трябвало да свърши историята .. и какво да се случи!

Разбира се — без да търси от това, нито заплащане, нито печалБа ..

За разлика от „Властелина“ например — той описва ЦЯЛ ЕДИН СВЯТ .. в който свят — има хора (жени) за което понякога най-важното е, каква ще е роклата им .. има хора, които просто живеят .. влюбват се ..

И това отличава книгата от всякакви буламачи — реалността и пълнотата на описания свят ..и богатството на загадките и на сюжетните линии .. Та всеки образ, почти .. е показан в развитие.. неочаквано, съвсем случайни хора, се оказват в една .. или друга сцена ключови фигури- както е в живота! ..и това прави поредицата в пъти по-интересна .. от … абе!

Та — всякакви обвинение, към Джордън са тъпоумни.. книгата въобще не е писана с цел печалба, нито с цел печалба е работил над записките си, когато разбира че умира ..

Нежен бунт от Джоана Линдзи

Веселина (26 януари 2013 в 23:12)

Книгата е хубава. Прилича на един малко по-разтегнат вариант на ’Принцеса Алесандра’ на Джули Гарууд. Очаквах обаче нещо повече от Джоана Линдзи, имайки предвид колко е популярна.

Дивата хризантема от Джейн Фийдър

пепси (26 януари 2013 в 22:30)

Изключително съм разочарована, много безхарактерни герои и напълно нереален сюжет.

Червен вятър от Реймънд Чандлър

д (26 януари 2013 в 21:21)

това с послания между редовете — бъди по-конкретен, щото аз например Чандлър не съм го приемал за нещо повече от крими-автор. Може и просто да не съм внимавал, та затова питам.

От кого сме произлезли от Ернст Мулдашев

KatiaG (26 януари 2013 в 20:52)

При отсъствие на археологически доказателства за ранни цивилизации, знанията на Посветените (като Кейси, Нострадамус, източните мъдреци…) са май единствения източник на хипотези. В този смисъл диалозите на Мулдашев с ламите и Знаещите са единственото интересно нещо в тази книга. За съжаление те са не повече от 25% от обема на книгата. Останалото са цитати на Блаватска и свободни разсъждения на автора, които претендират за научност. Адски дразнещо е когато някой се представя за методологичен учен, а допуска такова невежество като твърди, че на Луната са намерени следи от живот или че египетските мумии са възможни живи сомати, при положение, че като лекар той би трябвало да знае, че мумиите нямат мозък и вътрешни органи….

И въпреки това имам намерение да прочета и другите му книги единствено заради интересните хипотези, които представя.

Надявам се поне разговорите, които води с мъдри хора да са истински, а да не са измислени на базата на писаниците на Блаватска, защото много подозрително идеите се припокриват.

Аз, Клавдий от Робърт Грейвс

Светозар Атанасов (26 януари 2013 в 20:33)

Книгата е страхотна!

Разказва по много увлекателен начин, представена е в автобиографичен стил и не очаквах да ме заинтригува толкова много. Историята звучи съвсем неподправена, а в същото време е наистина интригуваща и в повечето части задържа вниманието с всеки абзац. Чете се много лесно, защото историята е поднесена по много естествен и в същото време изпълнен с емоция начин.

Първата част ми хареса повече от втората, но и двете са чудесни и ги препоръчвам.

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг

Ant (26 януари 2013 в 19:51)

И всичко това от човек, който съветва останалите да търчат по гаджета вместо да си затормозяват главите със „самисъла на живота“. Значителен прогрес от лятото до сега!

Спасителят в ръжта от Дж. Д. Селинджър

sle1914 (26 януари 2013 в 17:52), оценка: 6 от 6

Невероятен роман.Прочетох го на един дъх.Класика !!!

Брачен договор от Бъртрис Смол

vesy_taneva (26 януари 2013 в 17:20), оценка: 3 от 6

Романът не е нищо особено, според мен. Дадох му оценка 3

Падналите богове от Дейвид Зиндел

IOVETO (26 януари 2013 в 16:38), оценка: 3 от 6

Не ми хареса! През цялото време само говорене и не се случва нищо! Просто смяна на местата и пак безкрайно говорене и обяснения! Ама то защото била философска.

Няма лошо ама поне малко действие да имаше. Дочетох я единствено защото не обичам да оставям не дочетена книга.

Ако искате действие тази книга не е за вас!

И аз поздравявам преводача защото превода на тази книга със сигурност е било кошмар.