Читателски коментари

Богатство и сълзи от Вера Коуи

yovka.tomova (17 април 2013 в 00:05), оценка: 6 от 6

Наистина чудесна и увлекателна книга.Когато четеш не искаш да идва края.

Мадам Бовари от Гюстав Флобер

Wallküre (16 април 2013 в 23:55), оценка: 6 от 6

И мен не ме впечатли особено.

Лулата от Шарл Бодлер

glishev (16 април 2013 в 23:35), оценка: 5 от 6

Бодлер си е Бодлер. Четем и кимаме в съгласие :)

Мадам Бовари от Гюстав Флобер

д. (16 април 2013 в 23:20), оценка: 6 от 6

На фона на всичкия чик-лит, който се коментира по този сайт, „Мадам Бовари“ и отношението на Флобер към романтическите представи за любовта и „чудния свят“ на влюбените е просто безценна :)

а иначе човекът почти нищо не е направил в литературно отношение. Просто е отворил вратата на авторите от 20-и век като Джойс, Музил, Кафка, Мориак, Льоса. Слаба работа.

Човек без характер от Роберт Музил

д. (16 април 2013 в 23:15), оценка: 6 от 6

жестоко въведение в един от най-великите романи на 20-и век наред с „Одисей“, „Вълшебната планина“ и „По следите на изгубеното време“ ! Последната книга е най-близко до „Човекът без качества“, защото Роберт Музил е обратната страна на Марсел Пруст — единият достига чрез изключително красноречие, другият чрез точна и прецизна обосновка и дедукция до вечните проблеми. Няма Сартр, няма Камю !

Кланица пет от Кърт Вонегът

д. (16 април 2013 в 23:07), оценка: 6 от 6

„Кланица пет“ е диаметрално разположена като замисъл и като качества от „На западния фронт нищо ново“ и горе-долу всички натуралистични повести за войните и военното дело и прочие неща, които пък на мен са ми безкрайно безинтересни и по никакъв начин не ме грабват.

Войната при Вонегът ( и тази книга съответно) не причинява физическа болка, а душевна рана, от която човек загива постепенно. Ако чакаш кръв и телеса и „Иди и виж“ — със сигурност това не е книгата, която трябва да прочетеш.

„Всичко

бе

красиво

и

нищо

не

причиняваше

болка“

;)

Апокалипсис I от Уолтър Милър

д. (16 април 2013 в 22:56), оценка: 6 от 6

всъщност съм я чел много пъти и я имам на хартия, но минах да кажа, че това е не просто една от най-гениалните научно-фантастични книги, а това е една от най-хубавите книги изобщо. Второто пришествие в края на книгата ми дойде в повече да си призная честно и ме свари неподготвен. Не знаех къде се намирам първият път като я затворих. „Пикник край пътя“ и „Сънуват ли андроидите…“ са най-близкото нещо в жанра, а изобщо в литературата може да е смело, но бих казал Достоевски.

а такива — прочели-непрочели като тръгнат да се обаждат… замисляли ли сте се, че разковничето може да е в последното изречение, в последната точка, в чувствата, които книгата ще остави като комбинация.

Можеш ли да пазиш тайна? от Софи Кинсела

Галя Тодорова (16 април 2013 в 21:07), оценка: 6 от 6

Много ми хареса книгата. Много се смях на моменти и много разтоварващо ми подейства. :)

Експлозивно от Матю Райли

Иван (16 април 2013 в 18:56)

Абсолютно съм съгласен с didiat относно книгата! Що се отнася до „компетентните“ мнения — нали за това са читателските коментари — не може да се публикуват само положителни оценки или такива, каквито се харесват на нас.

Алхимикът от Паулу Коелю


Човек се учи докато е жив, не смятам, че произведението е за подрастващи. Леко четиво,което се чете на един дъх и можете да се замислите над собствената си съдба след края :)

Ангел в мрамора от Илейн Хофман

roni4ca (16 април 2013 в 14:39), оценка: 6 от 6

Свърших с книгата, и мога да кажа, че е невероятна, лека и приятна за четене! Честно да Ви кажа останах приятно изненадана от книгата. Прочетете я, няма да съжалявате. Според мен е много слабо оценена, не знам защо така?! На мен страшно много ми хареса, само съжалявам, че няма и други книги на тази авторка!!!

Яж, моли се и обичай от Елизабет Гилбърт

Деница Димитрова (16 април 2013 в 13:58)

Книгата е много добра, но и филма си заслужава отделеното време! Ако ви се пътува, ако ви се вниква в различни култури, регилии, философски гледни точки, или ако просто искате да съберете смелост, за да промените нещо в себе си, в мирогледа си; да повикате, а защо не възобновите ценностната система — то тази история си заслужава вниманието!

Експлозивно от Матю Райли

didiat (16 април 2013 в 12:28), оценка: 4 от 6

drackon, не ми се иска да превръщаме мястото за коментари във форум,но тъй като коментарът Ви е насочен към мен ще отговоря:

1. Не знам защо решихте,че от всичко съм недоволна. Просто самата книга нещо не беше по вкуса ми. Хората сме различни, различни неща ни харесват. Ако всички харесвахме едно и също половината автори да са умрели от глад.

2. Нямам претенции мнението ми да е компетентно. Не съм критик, а читател. Никъде в сайта не пише, че само „компетентните“ имат право да се изказват. Това, че моето мнение е такова, не означава, че книгата е лоша- има си своя чар както казахте.

3. Радвам се все пак, че поне за Ролинс сме на едно мнение ;)

Лек ден!

Кръвна връзка от Сидни Шелдън

didiat (16 април 2013 в 11:59), оценка: 6 от 6

Страхотна книга! Шелдън е невероятен разказвач! Докато четях на няколко пъти ми се променяха подозренията за това кой е убиеца, напрежението държи наистина до последната страница… Повече няма да издавам, прочетете го- струва си!

Загадки и обещания от Барбара Делински

petya_pe (16 април 2013 в 11:38), оценка: 3 от 6

Много посредствено.Не ми хареса изобщо.

Албина от Колийн Фолкнър


Наистина много приятна книжка :) Да има други на тази писателка? :)

Пиратите от Хайнц Нойкирхен


Страхотна книга! Само дето не виждам илюстрациите които са вътре в нея!

Мечът на Шанара от Тери Брукс

Nirnaeth Arnoediad (15 април 2013 в 23:15)

Влиянията от Толкин са осезаеми и на места прекалени!Нормално е да си повлиян от някои основни концепции, но това да се случват почти идентични събития с тези от Властелина някак омаловажава собствената творческа потентност. Някои от описанията са малко наивно поднесени и често още в началото издават какво предстои да се случи. Цялостният песимистичен дух прави развитието на фабулата до известна степен предвидимо — ако има нещо да се обърква, то задължително ще се обърка. Все пак положителни страни определено не липсват и смятам да довърша поредицата. Ако не сте чели много фентъзи, това е добро начало.

Дървото на Юда от Арчибалд Кронин

Весела (15 април 2013 в 19:20)

Това е и мой любим автор, но толкова малко негови книги намирам в нета…

Ако знаете къде могат да се намерят още негови книги — пишете!

Триумфът на Ендимион от Дан Симънс

Читател (15 април 2013 в 18:51)

Забележителен философски епос. Авторът демонстрира завидна историко-философска култура, като въвежда в сюжетната линия елементи от еволюционния панентеизъм на Пиер Теяр дьо Шарден, учението за ноосферата на академик Вернадски и ранния космизъм на 20-и век, концепцията за пораждащата и обвързваща пустота на будизма… За сметка на това коректорът, ако е имало изобщо такъв, не е бил наясно с препинателните знаци при такива съединителни конструкции като освен че, веднага щом, още като, а името на Теяр навсякъде в поредицата е изписано като Тейлхард. Чукча что видит, то и поет.